Nexus 6'nın Donanımsal Özellikleri Netleşti!

Bir süredir teknoloji gündeminden düşmeyen, Google ve Motorola’nın ortak yapımı olacağı söylenen Nexus 6'nın Donanımsal Özellikleri Netleşti!
10 Ekim 2014 19:16
Nexus 6nın Donanımsal Özellikleri Netleşti!
Nexus 6, Nexus X ya da Motorola Shamu her ne dersek diyelim bu cihazın varlığını kabul etmemiz gerekiyor. Son bir aydır hakkındaki sızıntılardan, iddialardan başımızı kaldıramadığımız bu cihaz, önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşacak. Bu tarih yaklaştıkça cihazın donanımı da iyice netleşmeye başladı.
 
Son olarak CPU-Z ve Geekbench’te ortaya çıkan cihazın donanımı gösteren bu testler, geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiaları da doğrular nitelikte. Nexus 6’nın kalbinde yatan Snapdragon 805 işlemci ve 3 GB RAM, önce Geekbench’te, daha sonra CPU-Z’de gözüktü.
 
 
5,9 inç ekran da doğrulandı
 
Testlerde tek doğrulanan şey işlemci ve RAM değildi. Teknoloji dünyasını deyim yerindeyse ikiye bölen 5,9 inç büyüklüğündeki Quad HD çözünürlüklü ekran da doğrulandı. Taşıma konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünen kişiler için üzücü bir haber olsa da, bu zamana kadar sızan görsellerde cihazın o kadar devasa gözükmediğini, en azından cebe sığabilecek şekilde tasarlandığını hatırlatalım.
 
13 MP kamera
 
Nexus 6’da 13 MP çözünürlüklü OIS desteğine sahip bir kameranın kullanılacağına kesin gözle bakılıyordu. Bu iddia Geekbench ve CPU-Z tarafından da doğrulanırken, çift flaşın 2. Nesil Moto X’de olduğu gibi kamerasının etrafındaki çemberin içerisine konumlandırılacağı düşünülüyor.
shifdelete
787214
Bu haberler ilginizi çekebilir