Nexus 6'dan Rekor Satış!

Nexus 6'dan Rekor Satış! Google'ın büyük bir merakla beklenen yeni akıllı telefonu Nexus 6 bugün başlayan ön siparişlerde kısa süre içerisinde tüm stoklarını eriterek yeni bir rekora imza attı.
31 Ekim 2014 00:11
Nexus 6dan Rekor Satış!
Google'ın kısa süre önce tanıttığı ve beklenen ilgiyi gören akıllı telefonu Nexus 6 ilk günden tükendi.
 
Yapılan açıklamaya göre Google Play üzerinden ön sipariş alımına başlanan Nexus 6 akıllı telefon daha ilk günün sonunda eldeki tüm stoğu tüketmiş ve çok sayıda yeni müşterinin hayal kırıklığı yaşamasına sebep vermiş. Google ise gösterilen bu yoğun ilgi karşısında oldukça mutlu. Google Play üzerinden Nexus 6 ön siparişi verebilen Google müşterileri, cihazın 21 Kasım tarihinde ellerinde olacaklarına dair söz almışlar.
 
 
Bu arada bildiğiniz gibi Nexus 6, önceki nesil örnekleri olan Nexus 4 ve Nexus 5 gibi bütçe dostu bir cihaz olmaktan öte, piyasadaki akranlarıyla boy ölçüşecek bir fiyat etiketine sahip. Ürünün 32 GB'lık versiyonu 649 dolar ve 64 GB'lık sürümü ise 699 dolardan satışa sunuldu. Ayrıca Nexus 6'yı kendi kanalları üzerinden satacak olan diğer şirketler ise ön sipariş alımından kaçındı.
 
Motorola'nın ürettiği Nexus 6, serinin ilk Quad HD (1440 x 2560 piksel) ekranına sahip telefonu olarak tanıtılmıştı. Android'in en yeni sürümü Android 5.0 Lollipop ile geleceği bilinen akıllı telefon 6 inç'lik devasa boyutuyla şaşırtırken, Google ise müşterilerinin cihaza alıştıktan sonra daha küçük telefonları unutacaklarını söylüyor.
shiftdelete
250818
Bu haberler ilginizi çekebilir