Nexus 6 ile iPhone 6 Plus Aynı Karede Buluştu

Google'ın Android L'in final versiyonuyla beraber tanıtacağı Nexus 6 merakla bekleniyor. Kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen cihaz, Nexus 6 ile iPhone 6 Plus Aynı Karede Buluştu
15 Ekim 2014 21:41
Nexus 6 ile iPhone 6 Plus Aynı Karede Buluştu
Google'ın her sene yeni bir Android sürümüyle beraber tanıttığı yeni Nexus modelini, son iki senedir LG üretiyordu. Nexus 4 ve 5'i üreten LG, şimdi yerini Motorola'ya bırakmış durumda.
 
Geçtiğimiz yıllarda Google'ın satın aldığı Motorola, artık yeni Nexus 6'nın da üreticisi durumunda.
 
Gelen bilgilere göre 5.9 inç büyüklüğünde olacak olan Nexus 6, sunduğu üst seviye donanım ve referans Android L deneyimi için merakla bekleniyor. 
 
 
Nexus 6 ile iPhone 6 Plus yan yana
 
Daha önce burada incelemesini sizlerle paylaştığımız iPhone 6 Plus ile yan yana konan Nexus 6, iPhone 6 Plus'a göre daha büyük fakat aralarında çok da fark olmadığını söylemek gerekiyor. 
 
5.9 inç büyüklüğe göre çerçeve kalınlığına dikkat eden Motorola, Nexus 6'da oldukça cömert bir donanıma yer veriyor.
 
 

 
Qualcomm'un 2.65 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 işlemcisi, Adreno 420 grafik birimi, 3 GB RAM gibi donanım özelliklerine sahip olacak olan Nexus 6, 5.9 inç büyüklüğünde QHD yani 2K çözünürlüğünde ekranla geliyor. Ayrıca optik imaj sabitleyici yani OIS destekli 13 Megapiksel kamera ve çift LED flaş bulunuyor.
 
Batarya konusunda henüz net bir değer yok ama bu noktada da Motorola'nın cihaza epey güç sunacak bir batarya koyacağı düşünülüyor.
 
Merakla beklenen Nexus 6, belki iPhone 6 Plus kadar yakışıklı durmuyor fakat Android severleri ve açık kaynaklı Android ekosisteminin özgürlüğünü sevenleri heyecanlandıracak kadar büyük yenilikler sunuyor.
 
Bu sefer yeni Nexus, kullanıcılarını multimedya deneyimi olarak üzmeyecek gibi duruyor. Önde bulunan çift hoparlör de bunun kanıtı olsa gerek.
shifdelete
262285
Bu haberler ilginizi çekebilir