Nexus 5, 7 ve 10'un Satışı Durduruldu!

Nexus 5, 7 ve 10'un Satışı Durduruldu! Google, Nexus 5, 7 ve 10 modellerinin Google Play Store üzerinden satışını durdurdu. Üstelik tüm renk ve depolama seçeneklerinde. Bu gelişme, yeni Android Lolipop ve Nexus cihazları ile bağlantılı.
15 Ekim 2014 22:09
Nexus 5, 7 ve 10un Satışı Durduruldu!
Android’in yeni versiyonu Lolipop sonunda resmi olarak tanıtıldı. Hakkında çok sayıda söylenti ve sızıntı vardı ama nihai olarak ‘nasıl bir yazılımla karşılaşılacağı’ bilinmiyordu ve Google, heyecan verici Android 5.0'ı görücüye çıkardı.
 
 
Tam bu noktada tanıtımdan birkaç saat önce Google; Nexus 5, 7 ve 10 modellerinin Google Play Store üzerinden satışının durdurulduğu görüldü. Her üç ürün için de satın alınmak istenildiğinde stokların tükendiği bilgisi ile karşılaşılıyor. Üstelik tüm renk alternatifleri için durum aynı, yani Google, aslında bu ürünleri bloklamış durumdaydı. İşte tüm bu hazırlık yeni Nexus'lar ve Android Lolipop içindi.
 
 
Nexus 5, 7 ve 10 modellerinin Android Lolipop'un tanıtımının öncesinde satışına getirilen ilgili gelişme, şirketin Android işletim sisteminin yeni versiyonunu, satılacak Nexus'lara önyüklü şekilde sunacağına işaret etti. Satılacak cihazların yeni Android işletim sistemi sürümü ile tüketicilerle buluşturulmasının amaçlandığı düşünülüyor.
 
Üstelik Google’da yeni Nexus cihazlar da kısa süre önce tanıtıldı. Bakalım yepyeni Nexus'ların ardından önceki Nexus'ların akıbeti nasıl olacak? Cihazların satışına yeniden ne zaman başlanacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.
 
Google, yeni Android sürümü Lolipop'u tanıtmasının ardından söz konusu Nexus cihazlarının satışına kısa süre içinde yeniden başlanılması bekleniyor. 
shifdelete
571530
Bu haberler ilginizi çekebilir