Nedir bu Android Auto?

Google I/O etkinliğinde dikkat çeken tanıtımlardan biri de Android Auto oldu. Peki bu Android Auto nedir? Bize ne gibi faydaları dokunabilir?
26 Haziran 2014 14:59
Nedir bu Android Auto?

Google, Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android Auto ile Android işletim sisteminin kullanım alanını daha da genişletmeyi hedefliyor. Android L’nin arabalara uyarlanmış hali olarak tanımlayabileceğimiz Android Auto’da daha basit bir arayüz tasarlanmış. Güvenliğin ön planda olduğu Android Auto’da kontroller sesli ya da direksiyon üzerinden sağlanabilecek. Bu sayede kullanıcı gözünü yoldan ayırmayacak.

 

Yoldayken ihtiyacımız olan genel bilgiler (kart şeklinde sunum), haritalar, müzik ve beğendiğimiz uygulamaları Android Auto araç içerisinde sesli komut sistemiyle en kolay şekilde erişebileceğiz. Android Auto, Android cihazla ile çalışırve kullanılar Google Now servisini aktif olarak kullanabilecek. Yine Android cihaza gelen bildirimler, müzik ve diğer içeriklere gözünüzü yoldan ayırmadan erişebiliyorsunuz.

 

Android SDK’sı dağıtılan Android Auto için geliştiriciler üçüncü parti uygulamalar oluşturabilecek. Halihazırda 40 ortakla Açık Otomotiv ittifakı oluşturan Google, Android Auto’yu çok yakında at bölümde yer alan üreticilerin araçlarına dahil edecek. 

 

teknolojioku
Etiketler : Android , Android Auto , google
277668
Bu haberler ilginizi çekebilir