Motorola Nexus 6 Sızdırıldı

Google'ın Motorola ile işbirliği sonucu üretilecek olan yeni nesil Nexus 6 modeli sızdırıldı. İşte üstün özellikleri ve detaylarıyla Nexus 6!
05 Ağustos 2015 20:24
Motorola Nexus 6 Sızdırıldı
Geçtiğimiz Ocak ayında Motorola'nın eski CEO'su Dennis Woodside, Motorola ve Google'ın Nexus 6'yı parmak izi okuyucu ile birlikte tekrar piyasaya sürme planı olduğunu açıklamıştı. Şimdi de parmak izi okuyuculu Nexus 6'nın ilk görüntüleri sızdırıldı.
 
 
Fotoğraflarda görüldüğü üzere parmak izi okuyucusu Nexus 6'nın arka kısmında yer alıyor. Daha önce Apple'ın en kaliteli parmak izi okuyucusu üreten firmayı satın almasından dolayı, Nexus 6'nın parmak izi okuyuculu versiyonunun gelmeyeceği iddia edilmişti. Ancak ortaya çıkan bu fotoğraflar telefonun geleceği hakkındaki şüpheleri ortadan kaldırıyor.
 
 
Ortaya çıkan fotoğraflar bize sadece parmak izi okuyucusu donanımını gösterdiğinden, telefon üzerinde bu donanımın hangi işlemler için kullanılabileceği şu an bilinmiyor. Ayrıca Android Lollipop'un varsayılan olarak parmak izi okuyucusuna destek vermediği de göz önüne alınırsa, yeni model Nexus 6 için modifiye edilmiş bir Android işletim sistemi gerekli görünüyor.
 
 
Android M'den parmak izi okuyucusu desteği
 
Google'ın birkaç ay önce Google I/O konferansında yaptığı açıklamada, Android M'in birçok yeni özelliğin yanında parmak izi okuyucusuna da destek vereceği söylenmişti. Android M'in bu desteği vermesiyle birlikte gelecek iki Nexus telefonunun parmak izi okuyucusuna sahip olacağı kuvvetle muhtemel görülüyor.
 
shiftdelete
562427
Bu haberler ilginizi çekebilir