Motorola Moto Maxx Ortaya Çıktı

Motorola Moto Maxx Ortaya Çıktı ... Motorola'nın büyük yankı uyandıran yeni akıllı telefonu Droid Turbo'nun uluslararası pazara yönelik sürümü Moto Maxx görüntülendi.
05 Kasım 2014 18:51
Motorola Moto Maxx Ortaya Çıktı
Son dönemlerde isminden oldukça sık bir şekilde bahsettiren Motorola, ilk olarak Google'ın bu yılki amiral gemisi Nexus 6 ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde Lenova'ya satış işlemleri resmiyet kazanan şirket, artık Çinli Lenovo'nun uluslararası pazardaki ismi olacak.
 
 
Bu satış işlemleri sayesinde dünyanın en büyük üçüncü üreticisi konumuna yükselen Lenovo, ilk bombasını patlattı bile. Amerika pazarı için 3900 mAh bataryaya sahip Droid Turbo modelini geçtiğimiz günlerde resmiyete kavuşturan firma görünen o ki bu yıl Android pazarı işgal edecek gibi.
 
Motorola Moto Maxx Geliyor!
 
Motorola'nın herkes tarafından beğenilen gerek tasarım gerekse donanım özellikleriyle dikkat çeken telefonu Droid Turbo'yu, ABD'nin GSM operatörü Verizon'a özel bir isim olduğu için uluslararası arenada bu telefonu bu isimle göremeyeceğiz. 
 
 
Droid Turbo’nun Avrupa ve Güney Amerika ülkelerine sunulmaya hazırlanan versiyonuna verilen isim ise Moto Maxx olarak karşımıza çıkıyor.
 
Moto Maxx'den ilk sızıntılar geldi
 
Akıllı telefonun ilk görüntüleri ve teknik özellikleri ise Brezilya'da ortaya çıktı. Ortaya atılan iddiaya göre Moto Maxx, Droid Turbo ile aynı görünüme ve aynı özelliklere sahip olacak. Yukarıda belirttiğimiz gibi iki cihaz arasındaki tek fark isim olacak.
 
 
Peki bu özellikler neydi diyorsanız eğer, hiç vakit kaybetmeden hatırlatalım. 5,2 inç büyüklüğünde QHD (2560 x 1440) çözünürlükte AMOLED ekrana sahip olan telefon, 565 ppi değeri ile Nexus 6′dan bile daha fazla piksel yoğunluğu sunacak. 
 
İşlemci tarafında ise Qualcomm'un tercih edildiği modelde Snapdragon 805 yongaseti konumlandırılmış. Adreno 420 GPU'sunun bulunduğu telefonda ayrıca 3 GB RAM, 20,7 MP arka kamera ve 32/64 GB dahili hafıza seçenekleri mevcut.
 
 
Cihazda en çok dikkat çeken detaylar bir diğeri ise 3900 mAh'lik dev batarya. Günümüzün akıllı cihazlarında en büyük problemlerden birisi olan batarya problemi, bu telefon ile birlikte yeni bir seviyeye taşınmış olacak.
 
 
Avrupa pazarına gelmesi beklenilen Moto Maxx, deyim yerindeyse iştahlarımızı kabarttı. Henüz ülkemizdeki temin edilebilirliği hakkında resmi bir bilgi bulunmayan akıllı telefonun fiyatı ve hangi ülkelerde satışa çıkacağı yönündeki açıklamaları en az sizin kadar bizde merakla bekliyoruz.
shiftdelete
560241
Bu haberler ilginizi çekebilir