Motorola İçin Android 5.0 Güncellemeleri Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Lenovo’ya satışı tamamlanan Motorola, Moto X için Android 5.0 güncellemesine çok yakında başlayacak. Güncelleme geliştiricilere dağıtılıyor, Motorola için Android 5.0 güncellemeleri geliyor!
08 Kasım 2014 21:37
Motorola İçin Android 5.0 Güncellemeleri Geliyor!
Android güncellemeleri konusunda en hızlı firmalardan birisi olan Motorola, Android’in son sürümü 5.0 Lollipop güncellemesini 2. nesil Moto X (Moto X 2014) için çok yakında yayınlayacak. Henüz final sürümü Nexus serisi cihazlara bile dağıtılmamış olan güncellemenin önümüzdeki hafta içerisinde önce 2. nesil Moto X sahiplerine sonrasında da diğer Motorola cihazlarına dağıtılması bekleniyor.
 
 
Geçtiğimiz günlerde Lenovo’ya satışı tamamlanan ve logosunun altındaki Google şirketi yazısını kaldırıp Lenovo şirketi haline getiren Motorola, son iki yıldır Android güncellemeleri konusunda oldukça hızlı. Lenovo’ya satışın ardından bu hızın azalacağı düşünülse de son haberler bunun aksini söylüyor.
 
 
Son test aşamasında
 
Saf Android’e en yakın arayüzü kullanan Motorola telefonlarının güncellenmesi diğer telefonların güncellenmesinden çok daha kolay. Diğer üreticiler kendi arayüzlerini, özel uygulamalarını yeni güncellemeye adapte etmeye çalışırken Motorola’nın böyle bir sorunu bulunmuyor.
 
Güncellemenin finale yakın bir sürümü geliştiricilere dağıtılmaya başlandı. Testler şirket dışına da açıldığından güncelleme ile aramızda fazla zaman kalmadığını söylememiz mümkün. Şirketin güncellemeyi Moto G, Moto E gibi geçtiğimiz yıl tanıttığı giriş ve orta seviye telefonlara da en kısa zamanda vereceğini söylediğini hatırlatalım.
shiftdelete
775392
Bu haberler ilginizi çekebilir