Moto G'ye Android 5.0 Geldi

Nexus 4 ve Nexus 5'ten önce Moto G'ye Android 5.0 geldi . Ancak bu güncellemede önemli bir ayrıntı var.
12 Kasım 2014 22:07
Moto Gye Android 5.0 Geldi
Kasım'ın ilk haftası Nexus serisi akıllı telefonlar için yayınlanması beklenen Android 5.0 Lollipop güncellemesi, pil ömrünü etkileyen bir hata nedeniyle ertelenmiş ve yeni tarih 12 Kasım (yani bugün) olarak verilmişti.
 
Nexus için resmi Android güncellemesi henüz Google'ın ilgili sayfalarında mevcut değil. Buna karşın Motorola, ikinci nesil Moto G için Android Lollipop güncellemesini başlattı.
 
 
Şirketin orta seviye cihazları arasında yer alan Moto G, 386 MB'lık güncellemeyle birlikte Lollipop platformuna taşınabiliyor.
 
Ancak bu güncelleme aslında "soak test" olarak yayınlandı. Soak test, üreticilerin yeni yazılımları denemek için başvuran bir grup "ön kullanıcıya" yeni güncellemeleri önceden ulaştırması ve ilk kullanım testlerinin bu yolla gerçekleştirilmesini ifade ediyor.
 
Eğer bugüne kadar Motorola'nın soak test uygulamalarına başvurduysanız, Moto G'ye Lollipop güncellemesini yapmanız mümkün. Öte yandan, Nexus 4 ve Nexus 5'in bugün itibarıyla Lollipop'a geçmesi, LG G3'ün de en kısa zamanda güncellemeyi yapması bekleniyor.
shiftdelete
607766
Bu haberler ilginizi çekebilir