Microsoft'un İlk Lumia'sı Geliyor!

Microsoft'un resmi Facebook hesabından paylaşılan görsele göre ilk Microsoft logolu Lumia önümüzdeki hafta tanıtılacak. Yani Microsoft'un ilk Lumia'sı geliyor!
08 Kasım 2014 21:37
Microsoftun İlk Lumiası Geliyor!
Teknoloji devi Microsoft, akıllı telefon alanında Nokia isminden tamamen vazgeçti. Nokia isminin artık kullanılmayacağını buradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Daha sonrasın da çıkan sızıntı ile birlikte ilk Microsoft Lumia ismini taşıyan telefonu da görmüş olduk.
 
 
Daha şimdiden Nokia'ya ödediği paraları amorti eden Microsoft, Finlandiyalı şirketin sosyal medya hesaplarına ve internet sitelerine bile el koymuş durumda.
 
Lumia ve Windows Phone isimlerini Nokia markasından arındırmaya oldukça kararlı gözüken Microsoft, sızdırılan bilgilerde bundan sonra Nokia ismini akıllı telefonları görmeyeceğimizi garantiliyor.
 
Şirketin resmi Facebook sayfasından paylaşılan görsel ise yeni bir Lumia akıllı telefonun 11 Kasım'da tanıtılacağını gösteriyor. Büyük ihtimalle ilk Microsoft ismini taşıyan Lumia'nın tanıtılacağı etkinlik için geri sayıma başlandı bile.
 
 
 
 
Sahip olduğu özellikler bakımından giriş/orta seviyeye konumlandırılacak olan cihaz, Lumia 630 ve Lumia 530 benzeri bir görünüme sahip. 5 inç büyüklüğünde kapasitif bir dokunmatik ekrana sahip olacağı iddia edilen akıllı telefonun, Lumia 630 modelinde bulunan 1.2 Ghz hızındaki Qualcomm Snapdragon 400 işlemci ile gelmesi bekleniyor.
 
1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanına ek olarak konumlandırılan 5 megapiksel arka kamera ise giriş seviye telefonların standart özelliklerinden diyebiliriz.
shiftdelete
876317
Bu haberler ilginizi çekebilir