Microsoft, Surface Projesini Bitiriyor

Microsoft, bir türlü istediğini bulamadığı tablet bilgisayar serisi Microsoft, Surface Projesini Bitiriyor. Şok edici kararın sebebi için haberimizi okuyun.
10 Ekim 2014 18:19
Microsoft, Surface Projesini Bitiriyor
DigiTimes üzerinden gelen bilgilere göre Microsoft çok yakında tablet bilgisayar serisi olan Microsoft Surface'ı sonlandıracak. İlgili mecra, Surface ürün serisi tedarikçilerinin bu önemli bilgiyi ağızlarından kaçırdıklarını söylerken, Microsoft'un uzun süredir bu karar üzerinde düşündüğünü de ekliyor. Bu önemli tercihin en büyük gerekçesi ise büyük umutlar ile geçtiğimiz Mayıs 2014 tarihinde satışa sunulan ancak bekleneni veremeyen Surface 3'ün başarısız satış grafiği olarak gösteriliyor.
 
Geniş ve büyük ekranlı telefonların pazarda ağırlık kazanmaya başlaması, hatta Apple gibi isimlerin dahi tablet telefonlara yönelmesiyle Surface gibi cihazların arka planda kaldığı da eklenen bir başka bilgi.
 
Şirket için büyük zarar!
 
Surface'ın ilk iki serisi Microsoft için tam tamına 1.7 milyar dolarlık bir zarara sebep oldu. Şirket şimdilerde Surface 3 cihazı için 1 milyon adetin bile altında bir başarı bekliyor. Kısacası Microsoft uğradığı zarar ve Surface adının başarısızlıkla anılması sebebiyle de bu seriye son veriyor. En azından iddialar bu yönde.
 
Bu arada ünlü ismin Surface 3 ile birlikte bir de Surface mini adlı "küçük ekran" cihaz çıkartmayı planlamış olduğunu, ancak zarar endişesi ile bu planı iptal ettiklerini de hatırlatmış olalım.
shifdelete
467628
Bu haberler ilginizi çekebilir