Microsoft, Nokia İsmini Tamamen Sildi

Uzun bir süredir konuşulan sonunda oldu ve Microsoft, Nokia İsmini Tamamen Sildi. Microsoft'un resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamaya göre artık Lumia serisi telefonlarda Nokia ismi yerine Microsoft ismi kullanılacak.
24 Ekim 2014 19:12
Microsoft, Nokia İsmini Tamamen Sildi
Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından bir çok kez gündeme gelen Nokia isminin silineceği ve yerine Microsoft isminin kullanılacağı haberleri sonunda resmileşti. En son olarak Nokia France Facebook hesabının gönderisinde dile getirilmişti.
 
 
Veda Vakti Geldi
 
90'ların sonuna ve 2000'lerin başlarına damgasını vuran Nokia ismi, bugün Microsoft'un resmi blog sayfaları üzerinden yapılan açıklamayla beraber tarihe karıştı. Uzun bir süredir konuşulan söylentileri doğrulayan bu açıklamaya göre Microsoft, bundan sonra Lumia serisi akıllı telefonlarda Nokia yerine Microsoft adını ve logosunu kullanacak.
 
 
Giriş Seviyesi Telefonlara Devam!
 
Microsoft, yaptığı açıklamada aynı zamanda Nokia isminin giriş seviyesi telefonlarda kullanılmaya devam edileceğini de söyledi. Bu iddiayı doğrulayan bir açıklamada bulunan Microsoft'un telefon pazarlama biriminin kıdemli başkan yardımcısı Tuula Rytila, Nokia 130 modeli gibi önümüzdeki yıllarda çıkartılacak giriş seviyesi telefonlarda Nokia isminin kullanılacağını söyledi.
 
10 yıl süreyle lisanslandı
 
Ayrıca Rytila, Nokia markasını 10 yıl süreyle giriş seviyesi telefonlar için lisansladıklarını dile getirdi. Tabi bu modellerin üretimine ne kadar devam edilir bilinmez ancak Rytila, Nokia markasını bu tarz telefonlar için lisansladıklarının altını çizdi.
 
Hatırlayacağınız üzere şirket Windows Phone'a odaklanmak için bir süre önce Nokia'nın giriş seviyesi telefonlarının bir kısmından vazgeçme kararı almıştı.
shifdelete
558146
Bu haberler ilginizi çekebilir