Microsoft, İki Yeni Lumia Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Mobil ürünlere ağırlık verme kararı alan Microsoft, Cityman ve Talkman kod adlı iki yeni üst seviye Lumia modelini tanıtmaya hazırlanıyor.
03 Mayıs 2015 21:14
Microsoft, İki Yeni Lumia Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor
Windows Phone ile akıllı telefon pazarında farklı bir konuma sahip olan Microsoft, pazarda kendine daha fazla yer bulabilmek için bir süredir yazılımsal çalışmalar yürütüyordu.
 
Özellikle Windows Phone 8'de yaşanan uygulama azlığı, Windows Phone cihazların tercih edilmeme nedeni olduğu için, marka uzun zamandır Windows 10 çalışmalarına ağırlık veriyor.
 
 
Son olarak Build 2015'te duyurulan yeni Visual Studio araçları, Android ve iOS'teki uygulamaları Windows 10 ile çalışacak telefonlara getirebilir.
 
Bugün ise Microsoft cephesinden çok önemli bilgiler geldi. Microsoft'a yakın kaynakların belirttiğine göre, marka Cityman ve Talkman kod adlı iki yeni üst seviye Lumia modeli üzerinde çalışıyor.
 
Çok güçlü özellikler ile geliyorlar!
 
Kaynakların belirttiğine göre Cityman, Phablet pazarında yer bulacak. Özellikle Galaxy Note 4, Nexus 6 gibi cihazlar ile rekabet etmesini beklediğimiz telefon 5.7 inç QuadHD ekran, 3 GB RAM, MicroSD kart desteğiile artırılabilen 32 GB depolama, Qualcomm Snapdragon SoC, 20 Megapiksel Pureview arka kamera, 5 Megapiksel geniş açılı ön kamera ve 3300 mAh batarya ile gelecek.
 
Daha çok Galaxy S6 ve HTC One M9 gibi modeller ile rekabet edecek gibi görünen Talkman kod adlı amiral gemisi cihaz ise, 5.2 inç QuadHD ekranı ve 3000 mAh bataryası dışında Cityman kod adlı modelin özelliklerini sunacak.
 
2015'in ikinci yarısından itibaren duyurulabilirler
 
Yakın zaman önce yaptığımız haberden hatırlayacağınız üzere, 2015'in ikinci yarısında duyurulmasını beklediğimiz akıllı telefonlar, bakalım Windows 10 ile birlikte beklenen ilgiyi görecek mi?
shiftdelete
136084
Bu haberler ilginizi çekebilir