Microsoft Band Şansını Avrupa'da Deneyecek

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Microsoft Band, beklediği ilginin yakınına bile yaklaşamadı. Tahmin edilenden çok daha az satılan akıllı saat şansını bir de Avrupa'da deneyecek.
07 Nisan 2015 15:28
Microsoft Band Şansını Avrupada Deneyecek
Microsoft'un giyilebilir teknoloji ürünü Microsoft Band, hayal kırıklığı yarattı. 29 Ekim 2014 tarihinde satışa çıkan cihaz, ilk günlerinde yoğun bir ilgi ve taleple karşılanmış, birçok noktada stok sorunu yaşamıştı. Aradan geçen 5 ayı aşkın süre, cihazın beklendiği kadar ilgi görmediğini ortaya çıkarttı.
 
Sadece 30 bin adet satıldı
 
Winsupersite.com'un verdiği bilgilere göre, cihaz başlangıçtan bugüne kadar sadece 30 bin adet satıldı. Bugüne kadar sadece Birleşik Devletler'de piyasaya sürülen cihazın aradan geçen neredeyse yarım yıllık sürede eriştiği bu satış rakamı oldukça az olarak değerlendiriliyor.
 
 
Şansını Avrupa'da deneyecek
 
Tedrarikçi kaynaklarına dayandırılan bilgiler, ürünün ABD pazarında tıkandığını gösteriyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan ve buradaki haberimizde yer verdiğimiz bilgiler, Microsoft Band'ın Avrupa'ya açılacağı yönündeydi. Yeni ortaya atılan yukarıdaki veriler doğru ise, Microsoft'un giyilebilir ürünü ile şansını Avrupa'da denemek istemesi oldukça anlaşılabilir bir taktik gibi duruyor. Bakalım Microsoft Band'ın Avrupa macerası nasıl geçecek?
shiftdelete
80769
Bu haberler ilginizi çekebilir