Meizu MX5 Hakkında Yeni Detaylar

Çin'li Meizu'nun gelecek yıl tanıtılması beklenen Meizu MX5 hakkında yeni detaylar verdi.
03 Aralık 2014 18:42
Meizu MX5 Hakkında Yeni Detaylar
Son yıllarda Çin'li telefon üreticileri, fiyat performans ürünleri ile fazlasıyla yükseldiler. Başlarda tamamen taklit odaklı ürünler üreten markalar, artık kendi özel ürünlerini de üretmeye başladılar.
 
 
O markalardan biri olan Meizu'da, başlarda iPhone taklitçisi olarak görülmiş olsa da, yavaş yavaş kendine has telefonlar üretmeye başladı.
 
 
Son olarak MX4 Pro adlı modelini duyuran Meizu, bu modelini Sony kamera, Sharp ekran ve Samsung işlemci gibi farklı markaların ürünlerinin bir araya gelmesiyle oluşturmuştu.
 
Özellikle safir cama sahip parmak izi okuyucusu bulunan MX4 Pro, iPhone taklidi olarak görülmüştü.
 
 
Meizu MX4 Pro modelinin tanıtılmasından sonra, uzun bir süre geçmeden, dün itibariyle gelecek yıl tanıtılacağı düşünülen MX5 modeli için iddialarda bulunuldu.
 
Paylaşılan bir görsel üzerine yapılan iddialara göre Meizu MX5'te, Snapdragon 810 işlemci ve Quad HD ekran gibi özellikler yer alacak.
 
 
Ancak hatırlayacağınız üzre Meizu, MX4 Pro modelinde Quad HD'den dahi daha yüksek bir çözünürlük kullanmıştı. Bu nedenle MX5'te Quad HD çözünürlüğe dönmesi, düşük bir ihtimal gibi görünüyor.
 
Ayrıca Meizu MX5'te 5.7 inç boyutunda bir ekran ve düşük bir ihtimal olarak göreceğimiz 41 Megapiksel kamera bulunacağı da iddialar arasında yer alıyor.
 
 

 
325 Dolar fiyata da sahip olacağı da iddia edilen Meizu MX5'in 2015 yılının ortalarında tanıtılacağı tahmin ediliyor.
shiftdelete
385997
Bu haberler ilginizi çekebilir