Karşınızda Nokia 9 ve Özellikleri!

Karşınızda Nokia 9 ve Özellikleri!

İşte yılın en iyi telefonları arasında yer alacak Nokia 9
11 Mart 2018 13:27
Karşınızda Nokia 9 ve Özellikleri!
Nokia 9’un özellikleri neler?
 
Nokia 9’un 18: 9 en boy oranına sahip 5.7 inçlik çerçevesiz bir ekranla gelmesi bekleniyor. HDM Global amiral gemisinde ön yüzü tamamen ekran yapmak adına muhtemelen çentiğe yer verecek.
 
iPhone X‘un beğenilmeyen çentiği Nokia’da da kullanılabilir. Android P’nin çentik desteği sunması birçok Android destekli telefonun bu tasarımla gelme ihtimalini yükseltiyor.
 
 
Nokia 9’da Apple ve Samsung’un başaramadığı ekrana gömülü parmak izi tarayıcısının yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu özellik Çin’deki güvenilir bir kaynak tarafından da doğrulandı. Bu kaynak daha önce Nokia 6 ile ilgili doğru bilgileri sızdırmıştı.
 
Vivo, ekran üzeri parmak izi tarayıcısı sunan tek telefon üreticisi. HMD Global yeni telefonuna bu özelliği eklerse akıllı telefon dünyasındaki rekabet iyiyece kızışacak gibi görünüyor. Nokia 9’da Galaxy S9 serisindeki gibi Iris tarayıcısı olacağı, güvenliğin parmak izi ve iris tarayıcı ile sağlanacağı iddia ediliyor.
 
 
Yeni Nokia modeli bu yıl tanıtılan birçok amiral gemisi modellerde olduğu gibi muhtemelen Snapdragon 845 işlemci ile gelecek. 6 GB RAM ve hızlı şarj özellikli 3800 mAh gücünde bir batarya da yeni cihazın muhtemel özellikleri arasında.
 
Nokia 9’un şimdiye kadarki en iyi kameraya sahip olması bekleniyor. HMD’nin DXOMark’ın zirvesinde yer alan Galaxy S9 Plus’ın tahtını sallayacak bir telefonla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.
 
Nokia’ın 9’un 22 MP çözünürlüklü çift ana kamera ve 12 MP çözünürlüklü ön kamera ile geleceği düşünüyor.  Yeni modelin Galaxy S9 Plus’a yakın bir fiyat ile geleceği de iddialar arasında.
 
shiftdelete
Etiketler : 5.7 inç , Android , Apple , iPhone X , nokia , nokia 9 , samsung , Vivo
261472
Bu haberler ilginizi çekebilir