Amazon Alexa Daha da Kolaylaştı!

Amazon Alexa Daha da Kolaylaştı!

Amazon Alexa'nın kullanımı gittikçe kolaylaşıyor.
11 Mart 2018 13:40
Amazon Alexa Daha da Kolaylaştı!
Günümüzde bulunan yüzlerce akıllı asistan bulunmakta ve bu asistanlar neredeyse hepimizin telefonunda var. Ancak, bu asistanların bize yaşattığı sorunlarda ortak mesela, asistanımıza seslendiğimizde, bir cümle sonra bizi dinlemeyi bırakır ve yeniden sesli komutla onu açmamız gerekebilir.
 
Amazon ise bu sorunu Alexa için kaldırıyor. Yenilenen Alexa artık tek bir “Hey, Alexa!” komutuyla sizi kesintisiz dinler ve sustuğunuzda tekrar “Hey, Alexa!” komutuna gerek duymadan onunla iletişiminizi sürdürebilirsiniz.
 
Yenilenen Alexa kullanımını kolaylaştırıyor!
 
Önceden Alexa’yı çağırmak için “Hey, Alexa!” demenin yanı sıra her yeni bir şey söyleyeceğiniz de tekrar tekrar “Hey, Alexa!” demek zorunda kalıyorduk.
 
 
Artık Amazon, Echo hoparlörlerinin asistan için arka arkaya komutlarını dinleme yeteneğini veren yeni bir özellik ortaya koydu. Alexa‘nın İzleme (Follow-Up) modunu açtığınızda, Echo hoparlörler ilk komutu verdikten birkaç saniye sonra otomatik olarak, ikinci komutu Alexa‘ya vererek sizi dinlemeye devam etmesini sağlar. Yani cihazın mavi göstergesi açık olduğu sürece sizin ikinci bir komut vermenize gerek olmadığından emin olabilirsiniz.
 
 
Bununla birlikte, müzik açma veya sesli kitap dinlemek istediğiniz durumlarda da herhangi bir komut vermenize gerek kalmayacak. Ayrıca, Alexa “konuştuğunuzdan emin” olana kadar yanıt vermeyecek. Yani, beklemediğiniz ve istemediğiniz durumlarda ufak bir ses duydu diye saçma şeyler söyleyip sizin sinirinizi bozmayacak, açıkça ve sesli bir şekilde konuşana kadar sizi bekleyecek. Ayrıca, Alexa ile sohbeti sonlandırarak başka biriyle konuştuğunuzda, Alexa‘nın söylediklerinizi kendi üzerine almaması için: sadece “dur“, “teşekkür ederim“, “iptal et“veya “uyu” demeniz gerekebilir.
 
Bu yenilikten yararlanmak için sesli asistanın uygulamasını açıp, Ayarlar‘a gidebilir. İstediğiniz cihazı seçip, aşağı kaydırır ve Follow-Up modunu seçebilirsiniz.
 
shiftdelete
Etiketler : Alexa , Amazon , Echo , Hey Alexa
964426
Bu haberler ilginizi çekebilir