macOS Sierra 10.12.4 Çıktı!

macOS Sierra 10.12.4 güncellemesi yayınlandı. İşte macOS 10.12.4 ile gelen yenilikler ve daha fazlası...
27 Mart 2017 23:21
macOS Sierra 10.12.4 Çıktı!
Apple yeni güncellemelerini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. iOS 10.3'ün tam sürümünü kullanıcılara paylaşan Apple, Mac kullanıcılarına, macOS Sierra 10.12.4 güncellemesini yayınladı.
 
macOS Sierra 10.12.4 güncellemesi ile gelen yenilikler!
 
Apple, bugün yayınladığı güncelleme ile birlikte, bir süredir test aşamasında olan macOS Sierra 10.12.4'ün final sürümünü yayınladı. Bu güncelleme ile kullanıcılara birçok yenilik sunuldu. Bu yeniliklerden hemen bahsedelim.
 
macOS 10.12.4 güncellemesi ile gelen yeniliklerin en başında, uzun bir süredir iOS kullanıcılarının kullanımına sunulan Night Shift modu, Mac kullanıcılarının huzuruna sunuldu. Eğer bir Mac sahibi iseniz, yeni güncelleme ile birlikte Night Shift modunu kullanabilirsiniz.
 
 
Performans ve sistem hataları üzerine bir takım iyileştirmelerin yer aldığı yeni güncellemenin Night Shift moduna odaklandığını söyleyebiliriz.
 
Night Shift modunu bilmeyenleriniz için kısaca bahsedecek olursak, bu mod sayesinde cihazınızın ekranını yavaş yavaş maviden sarıya doğruya kaydırarak, uzmanlara göre geceleri gözünüze zarar verecek, mavi ışığa maruz kalmanızı önlüyor. Kullanıcıların sağlığı için, önemli bir mod olan bu modu iOS kullanıcılarından sonra, Mac kullanıcıları da kullanabilecek.
 
Bu modu ise, Sistem Tercihleri’nden Ekranlar menüsünden etkin hale getirilebilirsiniz. Ayrıca bu menüden, Night Shift modunu güneş batımından sonra otomatik olarak aktif hale getirecek bir seçeneğe de ulaşabilirsiniz.
 
shiftdelete
235503
Bu haberler ilginizi çekebilir