Mac Satışlarında Artış Bekleniyor

Gartner araştırma şirketinin 2014 yılı son çeyreğine yönelik verileri ilginç sonuçlar ortaya koydu. ABD PC pazarına yönelik tahminlere göre Mac satışlarında artış bekleniyor ...
15 Ocak 2015 14:50
Mac Satışlarında Artış Bekleniyor
2014 yılı son çeyreğine yönelik beklentiler ortaya çıkıyor. Gartner araştırma şirketinin ABD PC pazarına yönelik tahminleri, Mac satışlarının tatil dönemini de içine alan son çeyrekte yükseleceği yönünde. Özelllikle, 2 milyon adet satış sınırının aşılacağı beklentisi Mac tarafında oldukça önemli.
 
5 milyon sınırı yine aşılabilir
 
Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 1.9 milyon adet Mac satışı gerçekleşmiş durumda. Beklentiler bu yılın aynı dönemindeki satış adetinin 2.2 milyona ulaşacağı yönünde. Tahminler Apple'ın binde 2'lik bir kayıp yaşayacağı yönünde olsa da, şirketin üçüncülük koltuğundaki yeri sağlam görünüyor. 3. çeyrekte dünya çağında 5 milyon Mac satışını aşan Apple, ABD'de 2 milyonun üzerine çıkması ile global pazarda yine 5 milyon sınırını geride bırakabilir.
 
 
Sıralama kolay kolay değişmeyecek
 
Apple'ın yanı sıra, 2. sırada ki Dell de satışını artıran markalar arasında. Yüzde 22.6'lık pazar payına sahip şirket yılı 4 milyonluk satış ile kapatacak gibi görünüyor. İlk sıradaki HP ise yüzde 30'a yaklaşan pazar payı ile liderliğini koruyor. Bakalım 4. çeyreğe yönelik global sonuçlar nasıl veriler ortaya koyacak?
shiftfdelete
Etiketler : Apple , Dell , imac , mac , mac pc , mac satış , satış
130183
Bu haberler ilginizi çekebilir