Lumia 940XL Göz Tarama Özelliğiyle Geliyor

Microsoft'un yeni nesil akıllı telefonu Lumia 940XL'ın parmak izi tarayıcısı yerine göz tarama özelliğine sahip olacağı söyleniyor.
07 Haziran 2015 20:54
Lumia 940XL Göz Tarama Özelliğiyle Geliyor
Akıllı telefon sektöründeki teknolojik gelişmeler son hızıyla devam ediyor. Günümüzde parmak izi tarayıcısı akıllı telefonlar için yavaş yavaş olmazsa olmaza doğru dönüşürken, Vivo X5 Pro gibi telefonlar da ön yüz kameralarında iris tarayıcısı ile birlikte geliyor. Pek çok farklı üretici de bu özelliğe sahip akıllı telefonlar için yola çıkmış durumda.
 
 
Bunlar arasında fiyatı yaklaşık olarak 129 dolar civarında olan TCL 3S gibi önemli örnekler de yer alıyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan bilgiler ise Microsoft'un iki yeni üst seviye Lumia telefonunda iris tarayıcısı bulunacağını içeriyordu. Bu iki modelin kod adları ise Lumia Talkman ve Lumia Cityman!
 
Bu iddialar bugün gelen bir sızıntı ile birlikte kesinlik kazanıyor. Evleaks'in tweet'ine göre Lumia Cityman kesinlikle bir iris tarayıcısı ile birlikte üretim bandına girecek. Lumia Cityman modelinin Microsoft Lumia 940XL adlı model olacağı da söyleniyor. Lumia Talkman modeli de Microsoft Lumia 940 adıyla satışa sunulacak.
 
 
Resmi açıklamanın kısa süre içerisinde gelmesi bekleniyor.
shiftdelete
881395
Bu haberler ilginizi çekebilir