Lollipop 'lu Cihazların Pil Performansı Testi

Bildiğimiz üzere Android 5.0 Lollipop güncellemesini almış akıllı cihazlar, KitKat sürümüne göre dengesiz bir pil tüketimi sergiliyor. Bakalım hangi cihaz daha verimli pil kullanımı sağlıyor. İşte Lollipop 'lu cihazların pil performansı testi.
17 Şubat 2015 23:48
Lollipop lu Cihazların Pil Performansı Testi
Google'ın Android 5.0 Lollipop'u duyurmasından sonra Android telefon üreticileri bu güncellemeyi cihazlarına sunmak için kolları sıvamıştı. HTC, Samsung, Sony ve LG gibi firmalar bu güncellemeyi ilk olarak amiral gemisi modellerine vermişti. Köklü değişikliklerin yapıldığı Android 5.0'da merak edilen noktalardan biri de cihazlarda göstereceği pil tüketim süresiydi.
 
 
Kağıt üzerinde Android 5.0'ın pil tüketiminin bir önceki sürüm KitKat'a göre daha az olduğu söylense de yapılan testler bunu yalanlıyor. HTC One M8, Samsung Galaxy S5, LG G3 ve Nexus 5 üzerinde yapılan pil tüketim testleri cihazlara göre dengesizlik gösteriyor.
 
 
Testin galibi Samsung
 
Android Lollipop bazı cihazlarda pil tüketimini gerçekten söylenildiği gibi azaltmış ancak bazı cihazlar da ise arttırmış durumda. Amiral gemisi modellerinde KitKat sürümünün Lollipop'a göre 2-3 saat daha fazla dayandığı görünüyor. Ancak pil tüketim testlerini başarı ile geçen ve Lollipop sürümü istikrar gösteren tek firma Samsung oluyor.
 
Dayanıklılık
 
Konuşma Süresi
 
İnternet
 
Video Oynatma
 
Bu sonuçlarda yaşanan dengesizliklerin sorumlusu cihaz üreticileri olarak gösteriliyor. Çünkü üreticiler saf Android'i alıp başarılı bir şekilde cihazlarına entegre edememiş.
shiftdelete
260562
Bu haberler ilginizi çekebilir