Lollipop Kullanıcı Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Android'de yeni sürümlere geçiş, diğer işletim sistemlerine kıyasla yavaş olsa da, artmaya devam ediyor. İşte 2015 Ocak ayı itibariyle Lollipop kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.
03 Şubat 2015 23:32
Lollipop Kullanıcı Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Android'in gelişimi sürdükçe, yeni Android sürümlerinin kullanım oranı da yavaş yavaş artıyor. Fakat diğer işletim sistemleri kadar hızlı olmayan bu artış sonucunda, Android 5.0 Lollipop sürümünün kullanım oranı, bu ay önemli bir yükseliş gösterdi.
 
 
Lollipop kullanım oranı artıyor!
 
Geçtiğimiz aya baktığımızda, Lollipop sürümü en çok kullanılan Android sürümleri arasına, %0,1'lik bir kullanım oranına sahip olması nedeniyle girememişti.
 
 
Ancak bu ay gelen güncellemeler ve duyurulan yeni akıllı telefonlar sonucunda, Android 5.0 Lollipop kullanımı %1,6 seviyesine ulaşarak, en çok kullanılan Android sürümleri listesinde, Froyo'nun önüne geçti.
 
KitKat yine yükselişte!
 
Android Lollipop'un kullanım oranının artışının yanı sıra, bir önceki sürüm olan KitKat'ta, geçtiğimiz ay kadar önemli bir farkla olmasa da, yükselişini sürdürdü.
 
Geçtiğimiz ay %39,1'lik bir kullanım oranına sahip olan Android 4.4 KitKat, bu ay yaşanan yükselişle, %39,7 seviyesine ulaştı.
 
Jelly Bean, IceCream Sandwich ve Gingerbread düşüşte!
Yeni sürümler artış göstermesine karşın, eski sürümlerde düşüşe devam etti. Halen en çok kullanıcıya sahip olan Jelly Bean ile birlikte, IceCream Sandwich ve Gingerbread kullanım oranları da azaldı.
 
Halen listede olan Froyo ise, %0,4'lük kullanım oranını koruyarak, en az kullanıcıya sahip Android sürümü oldu.
shiftdelete
785830
Bu haberler ilginizi çekebilir