Lollipop Bekleyen Desire 610 Kullanıcılarına Kötü Haber

HTC, daha önceki açıklamalarında One Mini ve One Mini 2 modellerine Android 5.0 Lollipop güncellemesini vermeyeceğini açıklamıştı. Şirketin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada güncelleme bekleyen Desire 610 kullanıcılarına da kötü bir haber verdi.
11 Mayıs 2015 20:06
Lollipop Bekleyen Desire 610 Kullanıcılarına Kötü Haber
HTC, güncelleme konusunda pek çok kullanıcısını ne yazık ki, hayal kırıklığına uğrattı. Geçtiğimiz günlerde One Mini 2 ve One Mini modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin gelmeyeceğini açıklayan marka, şimdi bir modeli için daha güncelleme verilmeyeceğini açıkladı.
 
 
LG ve Sony gibi markaların aksine Android arayüzünü büyük oranda kişiselleştiren HTC, bunu yapması nedeniyle giriş seviye modellere güncelleme veremiyor.
 
Kısa süre önce HTC Birleşik Krallık hesabı aracılığı ile paylaşana göre, Snapdragon 400 işlemcili ve 1 GB RAM'li HTC Desire 610 modeli, Android 5.0 Lollipop güncellemesini almayacak.
 
Güncelleme 1 GB RAM nedeniyle gelmiyor!
 
Güncellemeyi geçtiğimiz haftalarda alan Desire 816 modeliyle birlikte duyurulan Desire 610 modelinin güncellemeyi almamasının nedeni ise, 1 GB RAM'li olması. Zira 1 GB RAM, Sense arayüzü ile kişiselleştirilmiş Android 5.0 Lollipop'u stabil şekilde çalıştıramıyor.
 
 
Benzer şekilde One Mini ve One Mini 2 modelleri de tam olarak bu nedenden ötürü Android 5.0 Lollipop güncellemesini almamıştı. Buradan yola çıkarak 1 GB RAM'li diğer Desire 700, Desire 616, Desire 510, Desire 816G, Desire 620 modellerinin de güncellemeyi büyük olasılıkla alamayacağını tahmin ediyoruz.
 
Ancak Android 5.0 Lollipop, Sense arayüzü olmadan çeşitli Lollipop ROM'ları ile güncelleme almayan modellere yüklenebilir. Özellikle saf Android arayüzü sunan ROM'lar, oldukça stabil çalışacaktır.
shiftdelete
740262
Bu haberler ilginizi çekebilir