Logitech'ten iPad Air için özel klavye

Logitech IFA 2014 kapsamında iPad Air için yeni bir klavye duyurdu. Tamamen işlevsellik odağında geliştirilen klavye, kullanışlılığı ile fark yaratıyor.
06 Eylül 2014 11:48
Logitechten iPad Air için özel klavye
Mobil cihazlar için geliştirilen aksesuarlardaincelik ve taşınabilirlik hassasiyetleri nedeniyle zaman zaman kullanışlılıksekteye uğrayabiliyor. Logitech’in bugüne kadar gördüğümüz klavye modellerindede benzeri durumlarla karşılaşmıştık ancak bu kez gerçekten olmuş dedirten birürün var karşımızda.
IFA 2014’te yeni mobil cihaz aksesuarlarınıtanıtan Logitech, özellikle iPad Air için geliştirdiği klavyesi ile ilgimiziçekmeyi başardı. Standart bir klavye kullanışlılığında tasarlanan ve tuşboyutlar türevi aksesuarlara kıyasla oldukça büyük tutulan üründe,  tuşların bombeli tasarımı, kullanışlılık katsayısınıartırmış.
 
Mıknatıslı iPad yuvasına kolayca oturan ürün,gayet sağlam bir duruş sergiliyor. Bu sayede iPad’e de bir zarar gelmesininönüne geçmiş oluyorsunuz. Tabi eğer kılıf kullanıyorsanız bu kılıfı çıkarmanızgerektiğini de belirtelim.
 
Kullandığımız modelin üstünde doğal olarakTürkçe karakterler yoktu ancak ülkemizde satışa sunulduğunda sağ taraftakiküçük butonlar Türkçe karakterler için optimize edilecek. Burada belki birsıkıntı yaşanabilir zira tuşlar çok küçük boyutlarda kalıyor. 
 
Bluetooth üzerinden çalışan ve içerisindedahili bataryası bulunan cihaz, tam dolu pil ile 360 saatin üzerinde birkullanım süresi sağlayabiliyor. Yine de bugüne kadar gördüğümüz en başarılıiPad klavyesi olan ürünün satış fiyatı 129 Dolar olarak belirlenmiş.
donanım haber
850965
Bu haberler ilginizi çekebilir