LG'den Mobil İşlemci NUCLUN!

LG'den Mobil İşlemci NUCLUN! LG ürettiği cihazlarda entegrasyonu arttırmak adına batarya, LCD gibi bileşenleri kendisi üretiyordu. Artık bunların arasında LG'nin ilk mobil yongaseti de dahil oldu.
25 Ekim 2014 13:29
LGden Mobil İşlemci NUCLUN!
LG'nin akıllı telefon pazarında son zamanlarda oldukça hızlı gelişip, büyüdüğü artık herkes tarafından fark edilebiliyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise şirketin ürettiği cihazlarda kendi bileşenlerini kullanmaları ve entegrasyonu artırmak adına önemli çalışmalar yapmaları.
 
 
8 çekirdekli 32 bit işlemci
 
İşte bu konuda şirket oldukça önemli bir adım daha attı ve ilk mobil yongasetini üretti. NUCLUN adını verdikleri şirketin ilk resmi yongaseti, 8 çekirdeğe sahip ve 32 bit standardında.
 
Özelleştirilmeye gidilmediği görülen yongasetinde yüksek performans gerektiren görevler için 1,5 GHz ARM Cortex-A15 çekirdek kullanılırken daha az işlemci gücü gerektiren görevler içinse yine dört çekirdekli 1,2 GHz ARM Cortex-A7 işlemci kullanılıyor.
 
 
Elbette yongaseti kullanılan çekirdek sayısını ihtiyaca göre ayarlayabilecek. Ayrıca yongaseti barındırdığı LTE-A Cat.6 ağ özelliği sayesinde 4G şebekesinde yüksek hızlara ulaşabilecek.
 
Günümüzde artık üreticilerin 64 bit'e geçiş yaptığı düşünüldüğünde LG'nin 32 bit ile başlaması, bunun şimdilik bir test süreci olduğunu akıllara getiriyor. Zira işlemcinin kullanıldığı ilk cihazın sadece Güney Kore'de satışa sunulacak olması bu iddiayı güçlendiriyor.
 
LG G3 Screen
 
LG'nin yeni yongasetine ilk defa yer verdiği model olan LG G3 Screen, büyük ölçüde LG G3 ile aynı özellikleri taşıyacak. G3'te kullanılan Quad HD ekran yeni modelde yerini 5,9 inçlik Full HD ekrana bırakmış durumda. 2 GB RAM bulunan cihazda 32 GB'lık dahili hafızayı microSD kart desteği sayesinde arttırabiliyorsunuz.
 
 

 
Cihazda ayrıca kamera tarafında OIS+ destekli 13 megapiksel arka kamera ve 2,1 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera, Android 4.4 işletim sistemi, 3000 mAh gücünde batarya gibi özellikler sunuluyor. 
shiftdelete
273511
Bu haberler ilginizi çekebilir