LG'den Android tablet PC: Tab Book

Akıllı telefon tarafında son olarak Snapdragon 805 yongasetli G3 ve mini sınıfında G3 S akıllı telefon modellerini duyuran LG, bu kez işlemcisi ile dikkat çeken yeni bir Android tablet PC modelini lanse etti.
31 Temmuz 2014 11:03
LGden Android tablet PC: Tab Book
Tab Book adlı cihaz bu serinin ikinci ürünü. İlk ürünü ise Windows 8.1 üzerinde çalışmaktaydı. Donanım bakımından birbirinden ayrılmayan cihazlar kızaklı klavyesi ile dikkat çekiyor. 
 
11TA740-GA50K model numarasına sahip Tab Book cihazında 11.6 inçlik Full HD IPS ekran yer alırken, 1.6GHz saat hızında çalışan Haswell tabanlı çift çekirdekli Core i5 4200U işlemcisi ve HD 4400 grafik birimi barındırıyor. 
 
Modelde 4GB RAM belleğe yer verilirken, 128GB SSD, HDMI bağlantısı, USB 3.0 girişleri, 16.7mm kalınlık, 1kg ağırlık, Android 4.2.2 işletim sistemi şeklinde özellikler yer alıyor.
 
Donanım açısından bakıldığında Android tarafının en güçlü tablet modellerinden biri olarak gösterebileceğimiz LG Tab Book, bu açıdan biraz daha profesyonel kullanıcılara hitap edecek gibi görünüyor. Zira standart kullanıcılara yönelik tablet modellerinde genelde ARM veya Intel Bay Trail tabanlı işlemciler yer alıyor ve Core işlemcili tabletlerin enerji tüketimi 15 Watt'a kadar çıkabiliyor. 
 
LG batarya konusunda bilgi vermediği için birşey söylemek pek mümkün değil ancak bir iki saati çıkarabildiğini tahmin edebiliriz. Bu da kullanıcıların pek tercih etmediği bir durum. Modelin satış tarihi ve fiyatı açıklanmadı.  
donanım haber
Etiketler : Android , intel , LG , LG Tab Book , Tab Book , tablet
832202
Bu haberler ilginizi çekebilir