LG G4'ün İşlemcisi Ne Olacak?

Neredeyse tüm özellikleri sızdırılan LG G4 çok yakında resmi olarak da tanıtılacak. Tanıtımdan önce bilmediğimiz bir işlemcisi kalmıştı ki onu da sızdırdılar. Detaylar bu haberde!
18 Nisan 2015 12:34
LG G4ün İşlemcisi Ne Olacak?
LG'nin yeni nesil akıllı telefonu LG G4 bildiğiniz gibi 28 Nisan tarihinde resmi olarak üreticisi tarafından tanıtılacak. Koreli LG'nin yeni akıllısı, mevcut amiral gemisi LG G3'e göre çok daha güçlü özelliklere sahip olacak, pazarın yeni hakimi olmak için çabalayacak. Şimdiye kadar telefonun bazı teknik özellikleri belli olmuş olsa da, sisteme gücünü verecek olan Qualcomm işlemci yongasetinin hangisi olduğu açıklık kazanmamıştı.
 
 
Twitter üzerinden paylaşılan yeni bir görselde dikkatleri çeken detaya göre, LG G4 akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 808 işlemci yongaseti ile üretim bandına giriyor. Şimdiye kadarsa hem Snapdragon 808'in, hem de Snapdragon 810'un adı geçmişti.
 
 
 
 
 
 
Paylaşılan fotoğrafta CPU-Z'nin paylaştığı veriler görülürken, LG G4'ten olduğu iddia edilen görselde direkt olarak Snapdragon 808 göze çarpıyor. Pek tabii bu fotoğrafın gerçekten de LG G4'e ait olup olmadığı belli değil.
 
Snapdragon 810 geçtiğimiz aylarda farklı mecralar üzerinden negatif eleştiriler de almış, özellikle de aşırı ısınma sorunu sebebiyle rahatsızlık uyandırdığı söylenmişti. Snapdragon 810 yongaseti, 4 adet ARM Cortex-A57 ve dört ARM Cortex-A53 çekirdeğine sahip, Snapdragon 801 modeline göreyse bir hayli hızlı.
 
Bakalım LG G4 gerçtekten de Qualcomm Snapdragon 808 ile birlikte mi gelecek!
shiftdelete
726958
Bu haberler ilginizi çekebilir