LG G4'de Oyun Performansı Arttırma Hilesi

Oyun oynamayı seven LG G4 kullanıcılarına iyi haber. Cihazın modlarını değiştirerek oyun performansını arttırmak mümkün. Detaylar haberimizde...
19 Haziran 2015 14:34
LG G4de Oyun Performansı Arttırma Hilesi
Her yıl olduğu gibi Android telefon üreticileri, yeni amiral gemisi modelleri ile karşımıza çıktılar. LG, diğer üreticilerden biraz daha geç davrandı ve karşımıza LG G4 modeliyle çıktı.
 
 
Mobil platformların gelişmesiyle paralel olarak gelişen mobil oyun sektörü, yeni amiral gemisi telefon alacak olan kullanıcıların tercihlerini büyük anlamda etkiliyor.
 
Durum böyle olunca telefon üreticileri yüksek grafiklere sahip oyunları FPS düşüklüğü yaşamadan ve kaliteden ödün vermeden oyun severlere yeni telefonları ile sunmak istiyor.
 
Yüksek kalite doğal olarak telefonun pil durumunu olumsuz olarak etkiliyor. Bunu göz önünde bulunduran LG firması amiral gemisi LG G4'ün batarya ayarlarında oyun optimizasyon seçeneğine yer verdi.
 
Bu seçenek ile oyunların grafik kalitelerinden ödün vererek daha uzun batarya ömrü sağlamak amaçlanıyor.
 
 
LG G4'te Oyunların Grafik Kalitesini Artırın
 
Oyun optimizasyon ayarı bazı sıkı mobil oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor. Eğer siz de batarya ömrünü ikinci planda tutuyor ve oyunların grafiklerinin yüksek detaylarda olmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
 
LG G4'ün Ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünden batarya ve güç tasarrufu bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda güç tasarruf ve oyun optimizasyonu seçeneğini pasif hale getirin. 
 
Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra LG G4'ün oyun performansında gözle görünür bir artış yakalayacaksınız.
shiftdelete
959509
Bu haberler ilginizi çekebilir