LG G3 Lollipop Güncellemesi Geldi

LG G3 Lollipop güncellemesi geldi ...LG G3 için Polonya'da başlayan ve sonrasında pek çok ülkede devam eden Android 5.0 Lollipop güncellemesi, sonunda ülkemize ulaşabildi.
21 Ocak 2015 21:49
LG G3 Lollipop Güncellemesi Geldi
Referans Android arayüzüne sahip cihazlar haricinde ilk Android 5.0 Lollipop güncellemesini alan cihaz olan LG G3, ilk olarak Polonya'da dağıtılmıştı.
 
 
Daha sonra Avrupa'da dağıtılmaya başlanan Android 5.0 Lollipop güncellemesinin bir süredir parça parça dağıtımına devam edilirken nihayet sıra ülkemize de geldi.
 
Güncellemeyi yüklemek içinse LG PC Suit uygulamasını kullanabileceğiniz gibi telefonunuz üzerinden de güncellemeyi yapabilirsiniz. Ancak her ihtimale karşılık cihazınızdaki verileri yedeklemenizi tavsiye ederiz.
 
 
Telefonunuz ile OTA üzerinden güncellemeyi yapmak için izlemeniz gereken yol ise şu şekilde: Ayarlar > Genel
sekmesi > Telefon hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım güncelleme > Güncelleme için şimdi kontrol.
 
Google'ın yeni tasarım dilinin kullanıldığı Android 5.0, yeni bildirim stili, animasyonlar, efektler, cihazın performansını artıran Android sanal çalışma motoru ART ve güvenlik özellikleri gibi birçok yenilik LG G3 kullanıcılarına sunuluyor.
 
Android 5.0 ile beraber tamamen ART yapısına geçen ekosistem, performans anlamında ciddi anlamda artışlar sunuyor. Bu güncellemeyle beraber LG G3'te de performans anlamında iyileştirmeler var. Ayrıca arayüzde de LG'nin yenilikleri mevcut.
shiftdelete
835958
Bu haberler ilginizi çekebilir