Lenovo Vibe Z3 Pro Sızdırıldı

Motorola'yı satın aldıktan sonra dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi haline gelen Lenovo'nun, yeni amiral gemisi olan Lenovo Vibe Z3 Pro sızdırıldı.
03 Şubat 2015 23:32
Lenovo Vibe Z3 Pro Sızdırıldı
Motorola'yı satın aldıktan sonra akıllı telefon pazarında en büyük üçüncü üretici konumuna yükselen Lenovo, geçtiğimiz Ocak ayı ile beraber ülkemize giriş yapmıştı. Amerika ve Avrupa'da Motorola markası ile satışlarına devam eden şirket, Asya pazarı için ise kendi adını taşıyan telefonlar üretip satıyor.
 
 
Vibe X2 ve Vibe Z2 gibi beğinilen telefonlar üreten Lenovo, bu modellerin Pro sürümleri rakiplerinin amiral gemisi modelleri ile yarışmayı hedefliyor. Yeni gelen haberlere göre Lenovo Vibe Z3 Pro'nun teknik özellikleri ve tasarımı sızdı. 
 
2560x1440 (QHD) piksel çözünürlüğünde 5.5 inç bir ekrana sahip olacağı söylenen cihazın, donanımı ise gerçekten etkileyici. İşlemci olarak Snapdragon 810 kullanıcak olan Vibe Z3 Pro, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olacak. Kamera konusunda ise rakiplerinin bir adım gerisinde kalacak gibi görünen Lenovo, cihazda 16 megapiksellik bir lens kullanmış. Android Lollipop 5.0 ile gelecek olan cihaz, 3400 mAh bataryaya da sahip.
 
 
Metal Çerçeve İle Geliyor
 
Sızan fotoğraflardan metal bir çerçeveye sahip olmasını beklediğimiz Lenovo Vibe Z3 Pro, 4 GB RAM ve Snapdragon 810 gibi yüksek bir donanımı rakiplerine oranla nispeten düşük bir fiyat ile karşımıza çıkarsa yüksek satış oranlarına sahip olabilir.
 
 
2015 yılı Çin'li teknoloji devlerin yılı olacak gibi görünüyor, geçtiğimiz yıl Huawei'nin bu yıl ise Meizu ve Lenovo gibi markaların ülkemize giriş yapması ise sadece başlangıç.
shiftdelete
58388
Bu haberler ilginizi çekebilir