Lenovo N21 Mart Ayında Piyasada

Intel 2840 Bay Trail işlemcili yeni Chromebook’u Lenovo N21 mart ayında piyasada olacak. İşte Chrome OS’li modele dair öne çıkanlar…
23 Şubat 2015 21:20
Lenovo N21 Mart Ayında Piyasada
Teknoloji dünyasında bu sıralar en popüler konular, İspanya’daki MWC 2015 etkinliğinde tanıtılacak yeni HTC One ve Samsung Galaxy S6. Ancak teknoloji şirketleri için çeşitli ihtiyaçlara yönelik yeni modellerin piyasaya sunulması yönündeki planlamalar da aralıksız şekilde devam ediyor. İşte planlamada son aşamada olan ve Mart ayı sonunda teknoloji raflarında yer alacağı açıklanan en son modellerden biri de Chrome OS’li Lenovo N21.
 
 
Daha önceki özellikleri açıklanan Lenovo’nun N serisi modeli N20’nin yeni uzantısı N21’in donanım özellikleri arasında Intel'in 2840 Bay Trail işlemcisi dikkat çekiyor. N20’de kullanılan 2830 modelinden daha güçlü bir işlemci performansı sunan 2840’ın yanı sıra 9,5 saatlik şarj dayanıklılığı öne çıkıyor.
 
11.6 inçlik HD ekran, döndürülebilir 1 MP kamera, 16 GB SSD ve opsiyonel Google Cloud depolama, 2/4GB RAM seçenekleri de diğer özellikleri arasında. Düşmeye belirli ölçüde dayanıklı yapı, geniş ön panel ve yine büyük touch pad’iyle de gayet iyi görünüyor.
 
 
İnternet odaklı Chromebook’lar birçok ihtiyacı karşılamaya devam ediyorlar. Ayrıca Windows ve Mac bilgisayarlar kadar olmasa da yükselen satış adetleri ile dikkat çekiyorlar. Lenovo’nun yeni modelinin satış fiyatı 219 dolar olacak ve bu oldukça iddialı fiyat etiketi ile birlikte ilgi görmesi yönünde teknoloji çevreleri tarafında bir kanı hakim.
shiftdelete
211000
Bu haberler ilginizi çekebilir