Lenovo, Motorola Hamlesiyle Geri Dönecek!

Kötü gidişatına dur demek isteyen Lenovo, hayata geçirmeyi planladığı Motorola hamlesiyle piyasaya güçlü bir şekilde geri dönmeyi planlıyor. İşte detaylar.
13 Ağustos 2015 19:20
Lenovo, Motorola Hamlesiyle Geri Dönecek!
Lenovo, PC ve akıllı telefon piyasasında bir süredir problemler yaşıyordu. 2015'in ilk çeyreğine ait mali raporlar beklenenden daha alt seviyede gelirken Çinli şirket, bu kötü gidişata dur demek için harekete geçti.
 
 
Lenovo, 3200 çalışanını işten çıkardı
 
Lenovo, aldığı kararla yeniden yapılanmaya gidiyor. Şirket ilk olarak üretim yapmayan departmanlardaki çalışanlarının %10'unu işten çıkarma kararı aldı. Tüm departmanlarda çalışan 60 bin Lenovo çalışanının yaklaşık %5'ine tekabül eden rakam, 3200 kişi olarak açıklandı.
 
Bu 3200 kişinin işten çıkarılmasıyla Lenovo, yıl sonuna kadar yaklaşık 640 milyon doları cebinde tutacak. Ancak Lenovo, bu parayı kendine saklamak yerine yeni yatırımlarda kullanacak. Şirket, kendi akıllı telefon konseptini yeniden belirleyecek ve birkaç adet yeni model akıllı telefon üretecek. Ayrıca şirket, uluslararası piyasada yeni bir yol haritası ile hareket edecek. 
 
Akıllı telefonlar Motorola'ya emanet
 
Lenovo'nun yeni planlarından en dikkat çekeni ise şirketin mobil departmanın kontrolünü Motorola'ya verecek olması. Bir Lenovo CEO'su tarafından şirketin çalışanlarına yapılan bildirimde yeni ürünlerin Motorola ve Lenovo işbirliği ile üretileceği belirtildi ve akıllı telefon departmanında Motorola'nın, PC departmanında ise Lenovo'nun aktif olacağının altı çizildi.
shiftdelete
154784
Bu haberler ilginizi çekebilir