Lenovo 'dan Yeni İkili: Yoga 2 ve Yoga 2 Pro

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Yoga serisi tabletleri ile dikkat çekmeyi başaran Çinli bilgisayar devi Lenovo, yeni nesil Yoga tabletlerini tanıttı.
10 Ekim 2014 18:19
Lenovo dan Yeni İkili: Yoga 2 ve Yoga 2 Pro
Sene başında Motorola’yı Google’dan satın alması ile dikkat çeken Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo’nun yeni tabletleri Yoga Tablet 2 ( 8 inç ve 10 inç) ve Yoga Tablet 2 Pro (13,3 inç) resmiyet kazandı. Gelin yeni tabletlerin özelliklerine bir göz atalım. 
 
Yoga Tablet 2
 
Önceki seride olduğu gibi 8 ve 10 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olan Lenovo Yoga Tablet 2, önceki seriden farklı olarak İntel’in 1,86 GHz saat hızında çalışan Bay Trail tabanlı Atom Z3745 işlemcisini kullanmakta. 2 GB RAM’e sahip olan tabletlerin en önemli özelliği ise hem Windows’lu hem de Android’li sürümlerinin bulunması. Kısaca cihazı satın almak istediğinizde iki işletim sisteminden birisini seçebiliyorsunuz.
 
 
Resmi olarak mümkün olmasa da, çok büyük bir ihtimalle cihazların çift işletim sistemini aynı anda çalıştırması ilerleyen zamanlarda mümkün olacaktır. Lenovo hem 8 inçlik hem de 10 inçlik modelde 1,920 x 1,200 piksellik IPS ekran tercih etmiş.
 
İlk seri Yoga tablette de bulunan ve cihazın ek destek ihtiyacı olmadan dik pozisyonda kalabilmesini sağlayan stand Yoga 2’de iyice geliştirilmiş. Ortasına bir delik eklenen bu ayak sayesinde Yoga tablet, yukarıdan asılı bir şekilde de kullanılabiliyor. Lenovo’nun yeni tabletleri yatay, dikey yere yakın ve asılı olmak üzere
 
 
Güçlerini 9000mAhlık bir bataryadan alan Yoga 2 tabletler, Android ile çalışırken 18 saat, Windows 8.1 ile çalışırken de 15 saatlik pil ömrü sunuyor.
 
 
Yoga Tablet 2 Pro
 
Yoga Tablet 2 Pro ise tabletlerde görmeye pek alışık olmadığımız projeksiyon modülünü içerisinde barındırması ile dikkat çekmeyi başarıyor. 13,3 inç Quad HD ekranı ile iş dünyası için tasarlanan Yoga Tablet 2 Pro, şirketin yeni tanıtılan diğer tabletleri gibi İntel Atom Z3745 işlemcisine ve 2GB RAM’e sahip.
 
 
Biraz da cihazın dahili projektöründen bahsedelim. Tabletin altında yer alan silindirik bölümde yer alan projeksiyon ünitesi, 854x480 piksel çözünürlükte yansıtma yapabiliyor. Bu ünite tabletin önünde yer alan 1,5 Wattlık 2 hoparlör ve 5 Wattlık JBL subwoofer ile birleşince, kullanıcıya tam bir sinema deneyimi sunuyor.
 
 
Ashton Kutcher ile geliyor!
 
Tabletin mühendisleri arasında ismi yer alan Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, cihazın tanıtımında da yer aldı. Ünlü aktör aynı zamanda cihazın kullanımı için pratik bilgilerin yer aldığı kullanım kılavuzu niteliğindeki animasyonlarda da yer alıyor.
 
shifdelete
724778
Bu haberler ilginizi çekebilir