Kodak’tan Fotoğraf Odaklı Android Akıllı Telefon

Markasından da anlaşılacağı üzere fotoğraf odaklı olan Kodak IM5 Android akıllı telefon Avrupa pazarında satışa sunuldu...
16 Haziran 2015 15:01
Kodaktan Fotoğraf Odaklı Android Akıllı Telefon
Kodak, fotoğraf sanatının filmlere ve karanlık odalara bağlı olduğu dönemlerden hatırladığımız nostaljik bir marka. Filmli makinelere tutkun fotoğrafçılar, hala Kodak’ın eski ürünlerini arıyor ve bayat da olsa kullanıyor. Fakat, dijital çağda doğan genç nesil bu markayı akıllı telefonlarla birlikte hatırlayacak.
 
 
Kodak IM5 Android akıllı telefonlar, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2015 fuarında karşılaşmıştık. ZenFone 2 ve LG G Flex 2 gibi gelişkin Android akıllı telefonların gölgesinde kalan cihaz, dayanıklı CAT akıllı telefonları üreten Bullitt markası tarafından üretilmişti. Dijital fotoğraf filtreleriyle donatılan cihaz, bundan böyle Avrupa ülkelerindeki elektronik marketlerde temin edilebilecek. Android 4.4 KitKat işletim sistemli akıllı telefonun fiyatının 280 Avro düzeyinde olduğu söyleniyor.
 
 
Kullanıcının neredeyse 900 TL harcayarak elde edeceği kazanım, pek iç açıcı görünmüyor. 1,7 GHz sekiz çekirdekli MediaTek işlemciden güç alan cihaz, 5 inç 720p çözünürlüklü ekranın yanı sıra, yalnızca 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza içeriyor. Akıllı telefonun kamera özellikleriyse ortalamanın birazcık üzerinde. 5 megapiksel ön kamera ve 13 megapiksel arka kamera ile donatılan Kodak IM5’in Türkiye’deki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi.
technolabs
Etiketler : akıllı telefon , IM5 , kodak , Kodak IM5
845179
Bu haberler ilginizi çekebilir