Klavye ve Fare Gereksinimini Ortadan Kaldıran Dex Pad Yolda!

Samsung, kullanıcıların akıllı telefonlarını bir iş istasyonuna dönüştürmesini sağlayan DeX'i tanıtacak!
05 Aralık 2017 08:16
Klavye ve Fare Gereksinimini Ortadan Kaldıran Dex Pad Yolda!
DeX sayesinde uyumlu Galaxy serisi akıllı telefonlarını ( S8, S8+ veya Note 8 ) stand üzerine yerleştiren kullanıcılar, cihaza bağladıkları ekran, fare ve klavye sayesinde bir masaüstü bilgisayar deneyimi yaşayabiliyorlar.
 
 
Bu kapsamda Samsung’a yakın kaynaklar tarafından, son dönemde yeni amiral gemisi modeli Galaxy S9‘a odaklanan şirketin, önümüzdeki yıl cihaz ile birlikte DeX’in daha gelişmiş bir versiyonunu duyuracağı iddia ediliyor.
 
Dex Pad ile klavye ve fare gereksinimi ortadan kalkacak!
 
DeX Pad olarak isimlendirilen ve siyah renkte olan yeni ürün, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile birlikte kullanılabilecek. Bunun yanı sıra Galaxy Note 8 ve S8 için Samsung tarafından uyumluluk sunulacağı açıklandı.
 
 
Ürünün DeX Pad olarak adlandırılma nedeni ise, yenilenen tasarım. Zira, Samsung’un Dex Pad ile telefonun yuvaya belirli bir açı yerine tamamen düz bir şekilde yerleştirilebilmesine imkan tanıyacağı dile getiriliyor.
 
Bu sayede kullanıcılar çalışırken akıllı telefonun dokunmatik ekranından faydalanarak, fare gereksinimini ortadan kaldırabilecek. Bu özellik aslında mevcut, ancak telefon şu anda kullanılan Dex standı üzerinde belirli bir açıda durduğu için kullanıcılar günlük hayatta oldukça zorlanıyor.
 
DeX Pad’in bir kablosuz şarj cihazına dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği şu anda bilinmiyor. Kullanıcıların yeni cihazdan en büyük beklentilerinden birisi ise, Samsung’un stand üzerinde 3.5 mm ses portuna yer vermesi.
 
 
shiftdelete
972727
Bu haberler ilginizi çekebilir