Kim daha çok İnternet kullanıyor? iOS mu, Android mi?

Android telefonların dünya çapında iOS telefonlara oranla miktar olarak çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Android işletim sistemini kullanan sayısız marka ve model var, dolayısıyla bu durumu garip karşılamamak gerek. Peki mobil işletim sistemleri arasındaki rekabette, kim daha fazla mobil İnternet kullanıyor?
02 Temmuz 2014 11:46
Kim daha çok İnternet kullanıyor? iOS mu, Android mi?

Aşağıdaki grafikte görülebileceği üzere, iOS’un halen Android’e oranla İnternet kullanımında üstünlüğü bulunuyor. Bunun başlıca sebebi, iOS kullanan cihazların genele vurulduğunda daha yüksek mobil İnternet hızına sahip olması. Ayrıca iPhone’lar genellikle GSM operatörlerinden kontratla alındıkları için, kullanıcıların bu cihazlarla daha fazla mobil İnternet tüketmeleri son derece doğal.

 

 

Diğer mobil işletim sistemleriyse acınası durumda diyebiliriz. Mobil İnternet kullanımında iOS ve Android’den geriye kırıntılar kalıyor. Bu kırıntıları paylaşanlar arasında halen en büyük payın Symbian’da olması ilgi çekici. Nokia’nın uygun fiyatlı Symbian’ları anlaşılan o ki halen epey revaçta. Symbian’ı Windows Phone %1,99′la takip ediyor ve açıkçası bu da ilgi çekici, çünkü piyasada gerçekten çok fazla Windows Phone modeli ve kullanıcısı var. Anlaşılan o ki Microsoft’un mobil platformu halen istenen başarıyı elde edebilmiş değil.

hürriyet
Etiketler : Android , iOS , iphone , nokia , Windows Phone
431227
Bu haberler ilginizi çekebilir