Kickstarter'a Rakip Sosyal Ağ: TPO.com

Wikipedia'nın kurucusu Jimmy Walles, Kickstarter'a rakip olacak yeni bir girişime imza attı. İşte karşınızda reklamsız sosyal medya ve bağış sitesi TPO.com ...
23 Temmuz 2015 20:19
Kickstartera Rakip Sosyal Ağ: TPO.com
2014’te yönetim kuruluna katıldığı sanal mobil operatör olan TPO ile ortaklaşa geliştirilen sosyal ağın temel amaçları ise kullanıcıların sosyal olarak bir araya gelmesini sağlayıp kar amacı taşımayan kuruluşlar için bağış yapmayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak.
 
 
Facebook ile kaydolunabilen sitede, Twitter’da olduğu gibi Trend Topic yerine Most Popular başlığı bulunan sitede ayrıca çok konuşulan konu başlıkları yer alıyor. Twitter’daki gibi metin ve fotoğrafların paylaşılabildiği sitede, ayrıca bu içerikler ‘Like’ butonuyla beğeni alabiliyor.
 
 
Eğer Facebook ile kaydolacaksanız ayrıca profil fotoğrafı koymanıza gerek kalmıyor, Facebook’taki profil fotoğrafınız otomatik olarak TPO’da görülüyor. Reklam amacı gütmeyen sosyal ağın rakiplerine göre en önemli farkı ise iş ortakları olarak reklam veren kuruluşların yerine sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bağış platformu olarak kullanılabilen TPO, kullanıcıların desteklemek istedikleri bir konuyla ilgili kampanya başlatması ve fon toplaması için gereken araçları bünyesinde barındırıyor. (bir nevi Kickstarter gibi)
 
webtekno
978543
Bu haberler ilginizi çekebilir