Kickstarter'a Rakip Sosyal Ağ: TPO.com

Wikipedia'nın kurucusu Jimmy Walles, Kickstarter'a rakip olacak yeni bir girişime imza attı. İşte karşınızda reklamsız sosyal medya ve bağış sitesi TPO.com ...
23 Temmuz 2015 20:19
Kickstartera Rakip Sosyal Ağ: TPO.com
2014’te yönetim kuruluna katıldığı sanal mobil operatör olan TPO ile ortaklaşa geliştirilen sosyal ağın temel amaçları ise kullanıcıların sosyal olarak bir araya gelmesini sağlayıp kar amacı taşımayan kuruluşlar için bağış yapmayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak.
 
 
Facebook ile kaydolunabilen sitede, Twitter’da olduğu gibi Trend Topic yerine Most Popular başlığı bulunan sitede ayrıca çok konuşulan konu başlıkları yer alıyor. Twitter’daki gibi metin ve fotoğrafların paylaşılabildiği sitede, ayrıca bu içerikler ‘Like’ butonuyla beğeni alabiliyor.
 
 
Eğer Facebook ile kaydolacaksanız ayrıca profil fotoğrafı koymanıza gerek kalmıyor, Facebook’taki profil fotoğrafınız otomatik olarak TPO’da görülüyor. Reklam amacı gütmeyen sosyal ağın rakiplerine göre en önemli farkı ise iş ortakları olarak reklam veren kuruluşların yerine sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bağış platformu olarak kullanılabilen TPO, kullanıcıların desteklemek istedikleri bir konuyla ilgili kampanya başlatması ve fon toplaması için gereken araçları bünyesinde barındırıyor. (bir nevi Kickstarter gibi)
 
webtekno
632608
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama