Katlanabilir Ekran Teknolojisi Gerçekleşiyor!

Katlanabilir ekran teknolojisi gerçek hayata geçmeye hazırlanıyor! Samsung tarafından yürütülen proje hakkında ki detaylar haberimizde.
11 Temmuz 2015 23:27
Katlanabilir Ekran Teknolojisi Gerçekleşiyor!
Katlanabilir ekran teknolojisi hem tam anlamıyla hayata geçiyor, hem de yaygın kullanım için hazırlandığı müjdesini veriyor. Samsung bildiğiniz gibi uzun süredir katlanabilir ve kıvrılabilir ekran teknolojileri üzerinde çalışıyor ve farklı ürünler için patent başvurularında bulunuyor. Markanın ortaya çıkan yeni patenti ise Samsung katlanabilir ekran teknolojisi için zamanın yaklaştığını gösteriyor.
 
 
Geçtiğimiz dönemde Samsung CEO'sunun yaptığı açıklama katlanabilir ekran teknolojisinin ilk gerçek örneklerini gelecek yıl göreceğimizi ortaya çıkartmıştı. Geçen yıl başvurusu yapılan bir başka patent ise 7 Temmuz tarihinde onayını almış!
 
Üstelik bu sefer Samsung katlanabilir ekran teknolojisi sadece OLED ve benzeri için değil, LCD için de gerçek oluyor. Hatta bunlardan bir tanesi Galaxy tablet modellerinden bir tanesi için kullanılacakmış. OLED ve LCD katlanabilir ekranların cihazlara yerleştirilmesi içinse farklı yöntemlerin denenmesi düşünülüyormuş.
 
Samsung sadece bu proje ile de ilgilenmiyor. Gelen bilgilere göre ismin yeni hakkını kazandığı bir patent, neredeyse görünmez olan dokunmatik sanal tuş üzerine. Örneğin kameraya komut verecek ya da güç tuşu olarak kulllanılacak butonlar fiziksel bir arayüze sahip olmayacak, dokunulduğunda gözle görülecek birer form ile gelecekler. Bir başka deyişle işlem esnasında parlayacak yeni alternatif tuşlar bizleri bekliyor.
 
Bu teknoloji içinse şimdilik verilen bir tarih bulunmuyor.
shiftdelete
734819
Bu haberler ilginizi çekebilir