Karşınızda Bu Yılki Sosyal Medya İstatistikleri!

Bu yıl yayınlanan rapora göre sosyal medya kullanımına yönelik dikkat çekici bilgiler var.
20 Aralık 2017 12:05
Karşınızda Bu Yılki Sosyal Medya İstatistikleri!
Rapora göre günümüzde 2.8 milyar kişi sosyal medya kullanmakta ve bunun büyük bir kısmı hesaplarına mobil cihazlardan üzerinden girmekte.
 
Orta Doğu, bu yıl sosyal medya büyüme sıralamasında en üst sırada yer aldığı görülüyor. Avrupa’daki sosyal medya istatistiklerine baktığımızda, %11 artış oldu ve bölgede 340 milyon kişi, her ay mobil cihazlarla sosyal medya kullanıyor.
 
 
Bu sayı dünya nüfusunun üçte birini kapsarken, geçtiğimiz yıl dünya genelinde yaklaşık 482 milyon yeni kullanıcı sosyal medya kullanmaya başladı. Ayrıca dünya genelinde 1.61 milyar kişi e-ticaret işi ile uğraşıyor.
 
Sosyal medya istatistikleri raporuna göre Türkiye ne durumda?
 
Sosyal medya istatistikleri raporuna göre Türkiye’de yaklaşık 71 milyon mobil kullanıcı sayısı bulunmakta ve bunun 42 milyonu sosyal medyaya akıllı telefon üzerinden girmektedir. En çok girilen sosyal medyalara baktığımızda facebook birinci sırada gelmektedir.
 
 
İkinci sırada Instagram ve üçüncü sırada Twitter bulunmaktadır. Kullanıcılar ortalama 3 saat sosyal medya kullanmakta ve en çok 24-34 yaş arası kişiler girmektedir.
 
shiftdelete
735089
misafir
21 Aralık 2017, Perşembe 17:08
ilginç
Bu haberler ilginizi çekebilir