Ivvi, Vivo X5 Max'den Bile Daha İnce

Çinlilerin en ince akıllı telefonu üretme yarışında kazanan yeni Android akıllı telefon Ivvi oldu. Ivvi, Vivo X5 Max'den bile daha ince !
23 Ocak 2015 20:28
Ivvi, Vivo X5 Maxden Bile Daha İnce
Çinli akıllı telefon markaları, 2014 yılının son çeyreğini incelikte birbirlerini geçmek uğruna harcadılar. Önce, OPPO’nun 4,85 mm kalınlıktaki Qualcomm Snapdragon 615 işlemcili akıllı telefonu ile tanışmıştık. OPPO R5‘in hemen akabinde duyurulan Vivo X5 Max ise, R5 ile neredeyse aynı teknik özellikleri taşıyorken, yalnızca 4,75 mm‘e erişmesiyle bizlere söyleyecek söz bırakmamıştı.
 
 
Eğer, Coolpad şirketinin açıkladığı Ivvi gerçekten de üretime geçerse, dünyanın en ince telefonu olarak kayıtlara geçen Vivo X5 Max, ünvanının tadını çıkaramadan tahtından inmek zorunda kalacak. Android işletim sistemli Ivvi’nin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında henüz hiçbir detay paylaşılmasa da, kalınlığının 4,7 mm olduğunu öğrendik.
 
2015 yılının akıllı telefonları, yeni nesil Qualcomm ve MediaTek çipsetler sayesinde 4,5 mm’e kadar incelecek gibi görünüyorlar. Kullanıcıların bu durumdan hoşnut kalıp kalmayacaklarından emin olamıyoruz. İnce bir gövde üretebilmek için ufacık bataryalar kullanmaya başlayan üreticilerin akıllı telefonları, Samsung‘un “duvar kucaklayıcılar” olarak tanımladığı güruhun kalabalıklaşmasından başka bir işe yaramayabilir.
technolabs
490066
Bu haberler ilginizi çekebilir