İşte Merak Edilen Samsung DeX!

Samsung'un Galaxy S8 ile birlikte tanıttığı yeni aksesuarı DeX, Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştürüyor. Kullanıcılar DeX sayesinde internette dolaşabiliyor, dosya düzenleyebiliyor. İşte tüm ayrıntıları ile Samsung DeX...
30 Mart 2017 20:34
İşte Merak Edilen Samsung DeX!
Samsung, 21 Nisan’da dünya genelinde satışa sunacağı Galax8 ve Galax8+’la birlikte telefonlarla uyumlu aksesuarları tanıttı. Tanıtılan aksesuarlar arasında en göze çarpanı DeX isimli aksesuar oldu. Samsung tarafından geliştirilen bu aksesuar sayesinde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bilgisayara dönüşebiliyor. Kullanıcıların verimliliğini artırma ve birden fazla bilgisayar taşıma ihtiyacaını azaltma amacıyla geliştirildiği belirtilen dock istasyonunda HDMI ve iki adet USB 2.0 gibi bağlantı noktaları bulunuyor.
 
 
Samsung DeX dock istasyonun çalışma prensibi ise oldukça kolay. İlk etapta kullanıcıların Galaxy S8 telefonlarını bağlamaları ve ardından HDMI üzerinden monitörlere bağlamaları gerekiyor. Bu işlemin ardından telefondaki arayüz monitöre aktarılıyor. Samsung DeX klavyelere ve farelere destek verip masaüstü kullanımına özel bir arayüz tercih edildiği için kullanıcılara kolay bir kullanım vadediyor. Microsoft Office ve Adobe Acrobat Reader gibi yazılımları, özel bir kullanıcı arayüzüyle de kullanmak mümkün. Kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi Samsung DeX istasyon yardımıyla dosya düzenleyebiliyor, internette gezinebiliyor veya video izleyebiliyor. Soğutma fanı yardımıyla telefonların aşırı ısınmasının da önüne geçiliyor. Hızlı şarj teknolojisiyle bu teknolojiye destek veren Samsung telefonlar hızlı şarj edilebiliyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile uyumlu çalışan aksesuarın ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı belirsizliğini koruyor.
 
 
LOG
18930
Bu haberler ilginizi çekebilir