iPhone'ların Pilleri Büyüyor!

Pil konusunda sürekli eleştirilen Apple, yeni iPhone'larda pil konusunu kökten çözüme kavuşturmayı hedefliyor.
26 Ocak 2018 08:50
iPhoneların Pilleri Büyüyor!
Yeni iPhone’lar daha büyük piller ile geliyor!
 
Apple, iPhone X‘da sıkıştırılmış sistem kartı kullanarak batarya için yer açmıştı. Bu sayede iPhone X, iPhone 8 Plus‘tan boyut olarak daha küçük olmasına rağmen 2716 mAh gücünde bir pile sahip oldu.
 
ETNews’ten gelen haberlere göre Apple, iPhone X’da kullandığı L şeklindeki pillerin kapasitesini artıracak. Şirketin pil tedarikçisi ise LG olacak. LG, Çin’in Nanjing şehrinde tamamen iPhone pil üretimine ayrılmış bir fabrika kurdu.
 
Analist Ming-Chi Kuo, iPhone XI/iPhone Xs olarak adlandırılan 5.8 inçlik iPhone modelinde iki hücreli 3000 mAh kapasiteli bir pil kullanılacağını iddia ediyor. Ona göre iPhone Xs/XI Plus modelinde ise iki hücreli 3400 mAh kapasiteli pil kullanılacak.
 
 
6.5 inçlik iPhone modelinin potansiyel ekran tedarikçisi olan LG’nin batarya üretimi için de tercih edilmesi muhtemel. Apple, yeni iPhone modelleri ile birlikte AR uygulamalarına daha fazla ağırlık vereceği için kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına daha büyük piller kullanması gerekecek.
 
iPhone 9, olarak adlandırılan 6.1 inçlik LCD modelde ise dikdörtgen pil kullanılacak. Ming-Chi Kuo, LCD ekranlı modelin standart bir pil ile geleceğini, bu modelde sıkıştırılmış sistem kartı kullanılmayacağını iddia ediyor. iPhone 9’un 2950 mAh’lik bir pile sahip olacağı tahmin ediliyor.
 
shiftdelete
780367
Bu haberler ilginizi çekebilir