iPhone'larda Ciddi Satış Kaybı Görülebilir!

Apple'ın iPhoları yavaşlatması, iPhone'larda 16 milyon satış kaybına neden olabilir.
04 Ocak 2018 19:43
iPhonelarda Ciddi Satış Kaybı Görülebilir!
Apple, eski iPhone’ların yavaşlattığı ortaya çıktıktan sonra kullanıcılardan özür dilemiş ve indirimli pil değiştirme imkanı sunmuştu. Şirketin bu hamlesi pahalıya patlayacak gibi görünüyor.
 
 
Şirketin yakında ortaya çıkabilecek davaların hayata geçirilmesi sonucunda karşılaşabileceği olası yasal sıkıntıların yanı sıra, pil değiştirme programının doğrudan bir sonucu olarak da ciddi bir maliyet kaybı yaşayabilir.
 
Barclays analisti Mark Moskowitz'e göre, telefonlarında yavaş performans gösteren kullanıcılar şimdi Apple'ın en son model akıllı telefonlarına geçmek yerine, telefonun pilini değiştirmeyi seçebilirler. Moskowitz'e göre, Apple bu nedenle, 2018'de iPhone'ların satışlarında 16 milyona kadar düşüş yaşayabilir.
 
 
Mevcut iPhone kullanıcılarının neredeyse % 77'sinin yükseltme için uygun olduğunu ve sebebini şu şekilde açıkladığını tahmin ediyor:
 
Analistin konu ile tahminleri şu şekilde:
 
"Temel senaryomuzda, 519 milyon kullanıcının % 10'u 29 dolarlık teklifi alıyor ve yaklaşık % 30'u bu sene yeni bir iPhone almayacağına karar veriyor. Bu, yaklaşık 16 milyon iPhone satışının risk altında olabileceği ve % 4'lük olumsuzluk yaratacağı anlamına geliyor.
 
Apple, iPhone 6 ve üstü modellere yılın sonuna kadar pil değişimi sunuluyor ve yakında pilinizin sağlığının performansı etkileyip etkileyemediğini gösterecek bir yazılım çıkacak.
 
 
teknolojioku
Etiketler : 18 milyon , Apple , iiPhone 6 , iphone
134637
Bu haberler ilginizi çekebilir