iPhone X'un Stok Sorunu Çözüme Kavuştu!

Sık sık adı stok sorunları ile gündeme gelen Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X'da sorun çözüme kavuştu.
26 Kasım 2017 11:41
iPhone Xun Stok Sorunu Çözüme Kavuştu!
iPhone X üretim sorunları sonunda çözüldü. 2018 yılına kadar satın almanın zor olduğu iddia edilen cihazda stok sorunu yaşanmıyor.
 
iPhone X üretim sorunları çözüldü!
 
Daha tanıtımı bile yapılmadan Apple’ın yeni telefonu iPhone X’da üretim sorunları yaşayacağı haberleri gündemden düşmüyordu. Birçok analist 2018 yılına kadar iPhone X’a ulaşmanın zor olduğunu iddia ediyordu. Fakat şu an itibari ile ABD’de bile Apple online mağazasından sipariş edilen iPhone X’u 1-2 hafta içinde teslim almak mümkün.
 
 
 
 
Konuyla ilgili yorum yapan ünlü analist Ming-Chi Kuo, yayınladığı bir raporunda iPhone X üretim sorunları çözüldüğü için cihaza ulaşmanın kolay olduğunu söylüyor. Kuo, günlük iPhone X üretiminin en az 3 kat arttığını belirtiyor. Sadece birkaç hafta önce, Foxconn günde 50.000-150.000 adet iPhone X üretirken şu anda bu sayı günlük 450.000-500.000 adete ulaşmış durumda.
 
Kuo, tatil çeyreğinde iPhone X satışlarında ilk günlere oranla % 10-20 artış yaşanacağını düşünüyor. 2018 yılında Apple’ın iPhone satış rekoru kırması bekleniyor. Morgan Stanley analistleri Apple’ın 2015 yılında iPhone 6 serisi ile yakaladığı 231,2 milyon adetlik iPhone satış rakamını geçerek 262 milyon iPhone satışı yapacağını düşünüyorlar.
 
Ülkemizdeki yüksek fiyatından kaynaklı olarak iPhone X’un önemli bir satış rakamına ulaşamayacağını söylemek mümkün. Ancak Samsung’un anavatanı Güney Kore’de bile ciddi rakamlara ulaşması iPhone X’un gelecek yılın en çok satan telefonları arasında olacağını gösteriyor. Ancak analistlerin iddia ettikleri rakamlara ulaşıp ulaşamayağını tahmin etmek zor.
 
shiftdelete
705098
Bu haberler ilginizi çekebilir