iPhone X'den Sonra Windows 10’da Kandırıldı!

Microsoft’un Windows 10 ile sunduğu yüz kilidinin iPhone X'in Face ID‘sinden çok daha güvenli olduğu açıklanmıştı.
21 Aralık 2017 18:13
iPhone Xden Sonra Windows 10da Kandırıldı!
Windows Hello ile kullanıcılara sunulan yüz kilidini test eden Alman SYSS firması güvenlik araştırmacıları, Windows 10 işletim sisteminin eski sürümlerini çalıştıran bilgisayarlarda yüz kilidini kandırmayı başardılar.
 
Windows 10 yüz kilidi fotoğraf ile kandırıldı!
 
Windows 10 yıl dönümü güncellemesinin yüklü olduğu Surface Pro 4 ile gerçekleştirilen test sonucunda cihazın yüz kilidi fotoğraf ile açılıyor. Bu güvenlik açığı her sürümde çalışmasa da, güncelleme yüklemeyen büyük bir kitle olmasının binlerce cihazın bu risk ile karşı karşıya kaldığını gözler önüne serdiği ve açığın diğer sürümlere uyarlanabileceği dile getiriliyor.
 
 
Ancak, Windows 10’un yüz kilidini kandırmanın şu aşamada Face ID kadar kolay olmadığını belirtmeliyiz. Zira, araştırmacılar test sırasında kullandıkları fotoğraf üzerinde birtakım değişiklikler gerçekleştirdiler.
 
Bu kapsamda Windows Hello özelliğini kullananlara, belirli aralıklarla bu özelliği kapatıp tekrar aktif ederek taranan görüntülerinin yenilenmesini sağlamaları öneriliyor. Bunun yanı sıra açığın Microsoft’a bildirildiği ve henüz geri dönüş alınmadığı paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor.
 
 
 
 
shiftdelete
752971
Bu haberler ilginizi çekebilir