iPhone X Zirvede!

İPhone X, En fazla satılan akıllı telefon oldu.
31 Ocak 2018 14:01
iPhone X Zirvede!
Analistler, iPhone X satışlarının beklentilerin altında olduğunu ve önümüzdeki aylarda sevkİyat sayısının azalacağını belirtti ancak, Kantar'ın verdiği veriler, dünyanın en büyük pazarlarındaki güçlü performansı gösteriyor.
 
Aralık 2017 rakamlarına göre, iPhone X, Avrupa, Çin, Japonya, Avustralya ve Amerika'daki en çok satan üç akıllı telefondan biridir. Ve hepsinden önemlisi, süper yüksek fiyatına rağmen, Çin’de bir numaralı cihaz olarak gösterilmiş.
 
Kantar, iPhone X'in Apple'ın çeşitli pazarlardaki OS paylaşımını artırmasına yardımcı olduğunu söylüyor; yalnızca ABD'de iOS sadakati % 96'lık yeni bir seviyeye ulaşıyor.Bununla birlikte, bazı bölgelerdeki düşüşler yaşanmıştır.
 
 
Samsung ve Apple ABD'ye hakim
 
Amerika Birleşik Devletleri'nde iOS, % 0.5 düşerek  % 43.9'a, AB5 bölgesinde ise Apple'ın mobil işletim sistemi % 0.7 artarak % 24.8'e yükseldi. Çin'deki en büyük büyüme, 2016 yılının aynı dönemine göre % 10,1 bir artışla % 28,6'ya ulaştı. Android hala % 71.2 ile lider konumda.
 
Kantar Global Direktörü Dominic Sunnebo, "Yılın son çeyreği için yapılan tüm sonuçlar, Apple'ın ultra yüksek sınıf iPhone X de dahil olmak üzere üç yeni telefonu tanıtma kararı aldığını gösteriyor"  dedi.
 
Kantar, Samsung'un 2017 sonlarında çok iyi performans gösterdiğini ve Avrupa'daki satışların % 2.2 ila % 31.3 arasında değiştiğini belirtti. Amerika Birleşik Devletleri'nde Samsung'un ve Apple'ın toplam payı % 70.8'e ulaştı.
 
teknolojioku
969351
Bu haberler ilginizi çekebilir