iPhone X Plus Ekranı Ortaya Çıktı!

Apple'ın bu yıl tanıtacağı 6.5 inçlik OLED ekrana sahip iPhone X Plus'ın ekranı ortaya çıktı. İşte yeni detaylar...
25 Şubat 2018 09:46
iPhone X Plus Ekranı Ortaya Çıktı!
iPhone X Plus ekranı ortaya çıktı!
 
Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modeli tanıtacağı iddia ediliyor. İddianın kaynağı KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre 5.8 ve 6.5 inç OLED ekranlı modellerinin yanında bir de 6.1 inçlik LCD ekranlı bir iPhone tanıtılacak.
 
 
 
 
Apple’ın 5.8 inçlik OLED modelinde Samsung ile işbirliğine devam edeceği, 6.5 inçlik model için ise LG ile anlaştığı tahmin ediliyor. Bugün,  LG tesislerinden alındığı iddia edilen iPhone X Plus ekranı ve sayısallaştırıcısı ortaya çıktı.
 
 
MacX forumlarında paylaşılan görsele bakıldığında ekrandaki çentiğin iPhone X’a göre biraz daha küçük olduğu görülüyor. 6.5 inç ekran ve daha küçük bir çentikten kaynaklı olarak iPhone X Plus ekranı kullanım alanının iPhone X’a göre çok daha geniş olacağını söylemek mümkün.
 
Sayısallaştırıcı, iPhone’un mantık panosuna bağlanmak için parçanın altında bir esnek kablo içeriyor. Kablo üzerinde basılan parça numarası, Apple tarafından tipik olarak kullanılan biçime benziyor. Ayrıca esnek kablo üzerinde gösterilen belirgin tarih kodu, 2017 yılının 46. haftasında bir üretim tarihine işaret ediyor. Bu da Kasım ayı ortasına denk geliyor.
 
 
 
İkinci fotoğrafta bir araya getirilmiş dört ekran sayısallaştırıcı bileşenini gösteriyor. Bileşenlerin boyutları iPhone X’da kullanılandan daha büyük. Parçaların arka tasarımı ise iPhone X ile aynı.
 
Bu sızıntıların kaynağının LG’nin Vietnam’daki tesisleri olduğu iddia ediliyor. Apple’ın Samsung’un OLED ekranlar için yüksek fiyat politikasına karşı LG ile anlaştığı konusunda ciddi iddialar var. LG’nin Apple’a ekran üretmek için milyarlarca dolar yatırım yaptığı da gelen bilgiler arasında. Bu sebeple sızıntının doğru olma ihtimali yüksek.
 
shiftdelete
482238
Bu haberler ilginizi çekebilir