iPhone Önbellek Dosyaları Nasıl Temizlenir?

Apple cihazları, her ne kadar stabil çalışsa da arada sırada takılmalar yaşıyor. Bu durumdan kurtulmak çok kolay, yapmanız gereken tek şey; iPhone'nun önbellek dosyalarını temizlemek...
02 Nisan 2015 23:14
iPhone Önbellek Dosyaları Nasıl Temizlenir?
iOS kapalı bir işletim sistemi olduğu için kullanıcıların sistem dosyalarına erişmesini kısıtlıyor. App Store’dan iPhone’a yüklenmiş olan uygulamalar kullanıldıkça ön bellek dosya boyutları artmaya başlıyor. Ancak az önce belirtmiş olduğumuz durumdan dolayı bu önbellek dosyaları direk iPhone üzerinden silinemiyor.
 
 
Örneğin; Twitter uygulaması App Store’dan ilk indirildiğinde 53 MB’lık bir yer kaplarken uygulama kullanıldıkça kapladığı depolama alanı 300-400 MB’ta kadar çıkıyor. Biz de bu haberimizde iPhone üzerinden direkt olarak silemediğiniz önbellek dosyalarını PC üzerinden nasıl sileceğinizi anlatacağız.
 
1. Adım: Macgo iPhone Cleaner isimli programını ücretsiz olarak PC’nize buradan indirin ve kurun.
 
2. Adım: Macgo iPhone Cleaner programını açın ve iPhone’ununuzu PC’ye bağlayın ve programın iPhone’u görmesini bekleyin.
 
3. Adım: Macgo iPhone Cleaner’ın açılışında “Scan Your iPhone” seçeneği karşınıza çıkacak. Önce cihazınızı bu seçeneğe tıklayarak taratın.
 
4. Adım: Tarama işlemi bittikten sonra sol tarafta uygulamaların önbellek dosyalarının ne kadar yer kapladığı ayrıntılı bir şekilde görünecek. Burada önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaları seçin.
 
5. Adım: Uygulamaları seçtikten sonra “Clean Your iPhone” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra iPhone’da, kullanımınıza göre yaklaşık 500 MB ile 1 GB arasında değişen önbellek dosya temizliği gerçekleşecek.
 
 
6. Adım: Önbellek silme işlemi bittikten sonra iPhone’u kapatıp açın.
shiftdelete
839242
Bu haberler ilginizi çekebilir