iPhone Kullanıcılarına Whatsapp Web Çözümü

Henüz iPhone kullanıcıları için kullanıma sunulmayan WhatsApp’in Web sürümünü, yalnızca 6 adımda iPhone cihazınızda da kullanabilirsiniz. Detaylar haberimizde.
25 Mart 2015 22:04
iPhone Kullanıcılarına Whatsapp Web Çözümü
Popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp geçtiğimiz aylarda Web’den de kullanılabilir hale gelmişti. Android, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia S60 cihazlara destek veren WhatsApp Web’i artık iPhone sahipleri de kullanabiliyor. Ancak bu işlemi uygulamak için iPhone’unuzun Jailbreak’li olması gerekiyor.
 
 
Şimdilik sadece iOS 8.1.2 sürümü yüklü iPhone’lar için Jailbreak aracı bulunuyor. Eğer iOS 8.1.2 kullanıyorsanız TaiG Jailbreak aracını PC’nize buradan indirerek tek tık ile Jailbreak yapabilirsiniz. Jailbreak işlemini yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
 
1. Adım: WhatsApp’in en son güncel sürümünü App Store’dan indirin.
 
2. Adım: Jailbreak’li iPhone cihazınızdan Cydia uygulamasını açın. Cydia uygulamasının arama bölümüne “WhatsApp Web Enabler” yazın ve karşınıza çıkan Tweak’i indirin.
 
3. Adım: WhatsApp Web Enabler’ı kurduktan sonra ana menüde bulunan Ayarlar bölümüne girin ve Tweak’i aktifleştirin.
 
 
4. Adım: WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının ayalar bölümündeki “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayın ve bekleyin.
 
5. Adım: PC’den Chrome, FireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine gidin.
 
6. Adım: WhatsApp’in Web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’da açık olan WhatsApp uygulamasına okutun.
 
 
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp’in Web sürümünü artık PC üzerinden kullanabilirsiniz.
shiftdelete
885401
Bu haberler ilginizi çekebilir