iPhone 8'de Kablosuz Şarj!

Apple'ın bu yıl farklı özelliklerle çıkaracağı iPhone ile ilgili bir çok iddia ortaya atılıyor. Henüz ismi bile netleşmeyen iPhone'da kablosuz şarj özelliği olacak mı? Detaylar haberimizde.
10 Şubat 2017 21:45
iPhone 8de Kablosuz Şarj!
Bu yıl iPhone'un onuncu yılı olması sebebiyle iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ın yanısıra iPhone 8 adıyla yeni bir iPhone'un tanıtılacağı bir çok analist tarafından teyit edildi. iPhone 8'in 5.8 inç ekranlı premium bir cihaz olması bekleniyor.
 
 
Apple'ın onuncu yıla özel olarak iPhone 8'e farklı özellikler ekleyeceği düşünülüyor. Çerçevesiz OLED ekran, kablsosuz şarj, arttırılmış su direnci  (IP68) ve yüz tanıma sistemi öne çıkan özellikler. Dün KGI Securities şirketinin yayınladığı bir rapor kablosuz şarjın kullanılacağı cihazlar ve Apple'a getireceği maliyet ile ilgili önemli bilgiler veriyor.
 
 
Üç model de kablosuz şarjı destekleyecek
 
iPhone ile ilgili yaptığı isabetli tahminleri ile ünlü KGI analisti Ming-Chi Kuo'nun yayınladığı rapora göre, Apple'ın bu yıl tanıtacağı bütün iPhone'lar kablosuz şarj özelliği ile geliyor. Kuo, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ın da kablosuz şarj bileşeni içereceğini iddia ediyor.
 
 
Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir önceki rapora göre, yeni kablosuz şarj özelliğinin yalnızca bu yıl duyurulacak olan en üst düzey iPhone'da mevcut olacağı öngörülüyordu. Tahminlerin değişmesi Apple'ın diğer iki modelde de satış hedefini yüksek tutacağını gösteriyor.
 
iPhone 8'in maliyeti artabilir
 
Kuo'ya göre, kablsosuz şarj bileşeni daha fazla ısı üretecek. Bu ek ısı, OLED ekranlı iPhone 8'de 3D Touch sensörünü olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple sensörün korunması için telefonun içinde yeni bir grafit tabakasının bulunması gerekiyor. Bu da Apple'a ek maliyet getirecek.
 
 
Kuo'nun verdiği bu bilgiler iPhone 8'in maliyetinin artacağını gösteriyor. Bilgi, Fast Company tarafından ortaya atılan iPhone 8'in Amerika'da bile 1000 $ fiyatla satışa sunulacağı iddialarını desteklese de maliyetin satış fiyatını bu kadar yükseltip yükseltmeyeceği belli değil.
 
haber.incehesap
643833
Bu haberler ilginizi çekebilir